Nasze projekty

Dzieci udekorują bożenarodzeniowe drzewka na Jasnej Górze

Już jutro na Jasnej Górze odbędzie się wspólne dekorowanie bożenarodzeniowych drzewek w ramach XV Konkursu na Wieczernikową Choinkę. W kaplicy - namiocie w tzw. Wieczerniku ustawionych jest 40 świerków, a przed wejściem do Bazyliki stoi prawie 8-metrowa jodła. „W solidarności z Ukrainą” - to temat tegorocznego konkursu.

fot. Jasna Góra News/Twitter.com

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych proszeni byli, by przygotowane przez nich świąteczne ozdoby wyrażały pamięć o ich rówieśnikach cierpiących z powodu wojny. W spotkaniu udział wezmą także ukraińskie dzieci uczące się w częstochowskich szkołach. Dużą grupą przybędą uczniowie z Dystansyjnej Szkoły Ukraińskiej przy Caritas arch. częstochowskiej.

Dzieci udekorują w tym roku nie tylko swoje konkursowe drzewka, ale także tą wyjątkową choinkę z tabliczką „Solidarni z Ukrainą” stojącą na głównym dziedzińcu Jasnej Góry – zapowiada Izabela Tyras z częstochowskiego oddziału „Civitas Christiana”. Wyraża nadzieję, że ta wielka choinka przypominać będzie wszystkim przybywającym w czasie świątecznym do Sanktuarium „o naszych braciach i siostrach tak bardzo doświadczanych okrucieństwem rosyjskiej agresji i stanowić będzie zachętę do niesienia pomocy przede wszystkim przez modlitwę”.

Reklama

Dzieci zostały też poproszone o przygotowanie świątecznych kartek dla rodzin z paulińskich parafii na Ukrainie.

Losowanie choinek i dekorowanie odbędzie się we środę o godz. 9.30 w kaplicy – namiocie nazywanej Wieczernikiem. Odbywający się już po raz 15. Konkurs na Wieczernikową Choinkę cieszy się ogromnym zainteresowaniem pielgrzymów. To oni stanowią konkursowe jury. Głosowanie rozpocznie się od Bożego Narodzenia.

Reklama

Organizatorami są: przeor Jasnej Góry ze wspólnotą, Radio Jasna Góra, Biuro Prasowe @JasnaGóraNews i „Civitas Christiana”. Instytucjami wspierającymi są: Delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę