Nasze projekty

Dementi kurii warszawsko-praskiej ws. pokazów filmu Sekielskiego

Kuria warszawsko-praska zaprzecza, jakoby interweniowała w sprawie pokazów filmu "Tylko nie mów nikomu" na lekcjach religii. Wczoraj portal Wirtualna Polska zamieścił artykuł, w którym podał takie informacje.

W artykule czytamy, że w kilku szkołach diecezji warszawsko-praskiej katecheci pokazali na lekcjach religii fragmenty filmu, za co zostali jakoby upomnieni przez kanclerza kurii. Kuria pisze, że nie została w ogóle zawiadomiona o takich przypadkach, nie zabierała głosu ani nie napominała nikogo. Po sprostowaniu artykuł zniknął z portalu wp.pl, ale nadal krąży w internecie przedrukowywany przez inne media.

Oto pełna treść oświadczenia Biura prasowego:

22 maja 2019 roku
Kuria Warszawsko-Praska informuje, że artykuł „Kuria ostrzega. Mogą być kary za pokazanie filmu” na portalu Wirtualna Polska zawiera stwierdzenia i wypowiedzi nieprawdziwe.

Reklama
Reklama

Kategorycznie oświadczamy, że do tej pory nie wpłynęła do Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej żadna informacja bądź skarga, związana z domniemaną przez Autorkę artykułu projekcją na lekcji religii filmu „Tylko nie mów nikomu”. Dlatego też Kuria nie mogła zająć żadnego stanowiska w takiej sprawie. Kanclerz Kurii, ksiądz Dariusz Szczepaniuk również nie zabierał w tej kwestii głosu – wkładane w jego usta słowa nigdy nie zostały wypowiedziane.

Po wniesionym przez Biuro Prasowe DW-P sprostowaniu artykuł zniknął z portalu WP.PL. Publikacja jest jednak powielana bezrefleksyjnie przez inne portale, z których mogą ją zaczerpnąć kolejne media. Władza Diecezjalna nie ma wpływu na rozpowszechnianie tych fałszywych informacji i nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.

Dyrektor Biura Prasowego
Jakub Troszyński

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite