Nasze projekty

Czuwanie modlitewne przed pogrzebem o. Jana Góry

W Poznaniu rozpoczynają się dziś uroczystości pożegnalne ojca Jana Góry. Duszpasterz młodzieży i twórca Lednicy zmarł w ubiegły poniedziałek

Wieczorem w kościele ojców dominikanów zostanie wystawiona trumna z ciałem ojca Góry i rozpocznie się nabożeństwo, przygotowane przez różne duszpasterstwa i ludzi związanych z miejscami, w których dominikanin żył i działał – mówił Bartłomiej Dobrzyński – organizator uroczystości. Przez pierwsze dwie godziny czuwanie będzie prowadzić wspólnota lednicka.

Potrwa ono w sumie 8 godzin, do godziny 4. Później kościół zostanie zamknięty, rozpoczną sie w nim przygotowania na przyjazd pielgrzymów, którzy chcą wziąć udział w pogrzebie ojca Góry – dodaje Bartłomiej Dobrzyński.

Reklama
Reklama

Jutro o 10.30 rozpocznie się msza pogrzebowa. Weźmie w niej udział przewodniczący polskiego Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Kazanie wygłosi prowincjał polskich dominikanów – ojciec Paweł Kozacki. Pogrzeb ojca Góry rozpocznie się jutro o 14.30 na Polach Lednickich. Udział zapowiedziało już ponad 5 tysięcy ludzi.


chmiel/mk Radio Merkury/dw/ab

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite