Nasze projekty

Chrześcijaństwo i ekologia. Dziś grudniowa debata z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk” [TRANSMISJA]

O relacji chrześcijaństwa i ekologii porozmawiają goście debaty z cyklu "Pro tempore. Dialog nauk", która odbędzie się w środę 14 grudnia. W spotkaniu wezmą udział dr hab. Mateusz Grygoruk oraz ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz.

materiały prasowe

Jak podkreślają organizatorzy, relacja człowieka do środowiska naturalnego to jeden z głównych tematów pojawiających się w debacie publicznej nie tylko w Europie, ale i w całym zachodnim świecie.

Czy człowiek chcący żyć coraz wygodniej i konsumować coraz więcej musi z konieczności postrzegany być jako główne zagrożenie dla środowiska naturalnego? Czy da się troszczyć o przyrodę nie ograniczając komfortu i poziomu życia, do którego przywykliśmy na Zachodzie? Czy wreszcie chrześcijańskie korzenie cywilizacji zachodniej sprzyjają czy też przeszkadzają wyrabianiu wrażliwości na świat natury? Dlaczego to głównie w agendzie lewicowych organizacji społeczno-politycznych znaleźć można postulaty proekologiczne?

To zagadnienia, które omówią goście debaty pt. „Czyńcie sobie ziemię poddaną. O relacji chrześcijaństwa i ekologii”. W spotkaniu wezmą udział dr hab. Mateusz Grygoruk, profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz  dr Janusz Pyda OP, Instytut Tomistyczny i Akademia Katolicka w Warszawie.

Reklama

Spotkanie odbędzie się w środę, 14 grudnia, o godzinie 16:00 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (sala konferencyjna Biblioteki Głównej SGGW, wejście C, I piętro, ul. Nowoursynowska 161).

Debatę będzie można śledzić również online na kanale YouTube Akademii Katolickiej.

Organizatorami debat z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk” są Komitet Nauk Teologicznych PAN i Akademia Katolicka w Warszawie.

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę