Nasze projekty

Chełmno: zmarła trzecia siostra zakonna zarażona koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 98-letniej siostry z z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Zakonnica była zarażona COVID-19. Jak informuje rzecznik szpitala w Grudziądzu, dotychczas z tego ogniska koronawirusa zmarły trzy siostry zakonne.

W kwietniu jedna z sióstr z chełmińskiego klasztoru zaraziła się COVID-19 pracując w szpitalu. Niedługo potem okazało się, że chorych jest 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej.

4 maja pojawiła się informacja o śmierci 79-letniej siostry z tego zgromadzenia, kilka dni później zmarła 85-letnia. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 98-letniej kobiety w szpitalu w Grudziądzu. Rzecznik szpitala potwierdziła, że była to jedna z zakonnic z Chełmna. Pozostałe siostry przebywające z powodu koronawirusa w szpitalu są w dobrym stanie.

Siostry prowadzą Dom Opieki Społecznej oraz ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci, wydają także żywność bezdomnym i ubogim. Na skutek epidemii Dom Opieki musiał zostać objęty kwarantanną, jednak już dziś wiadomo, że wśród podopiecznych nie ma osób zarażonych.

Reklama
Reklama

Na stronie internetowej na początku maja s. Małgorzata Pranga, przełożona prowincjalna zgromadzenia, napisała o trudnym doświadczeniu, jakie spotkało ich dom zakonny. – Jednak czym więcej dni w nim trwamy, tym bardziej dostrzegam, że prędzej niż wirus „korona” rozprzestrzenia się łańcuch dobra, ludzkiej solidarności – przyznaje s. Małgorzata. Wyznała też, że dzięki licznym modlitwom i różnorakiej pomocy wzmacnia się ich ufność do Pana Boga.

KAI, Stacja7/os

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite