Nasze projekty

Bp Solarczyk do uczniów: nie zmarnujcie daru młodości

- Młodość jest jednym z najpiękniejszych darów, jakie człowiek otrzymał. Nie zmarnujcie tego czasu łaski, który będzie procentował przez całe wasze życie – zaapelował do uczniów bp Marek Solarczyk.

Uroczystą Mszą św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennik na warszawskiej Pradze uczniowie, nauczyciele i absolwenci pobliskiego gimnazjum i liceum Władysława IV zainaugurowali nowy rok szkolny. Liturgii przewodniczył bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który do 22 lat nieprzerwanie uczy religii.

 

W homilii przestrzegł przed sprowadzaniem zbliżających się Światowych Dni Młodzieży do jednego dużego wydarzenia. – Radość, entuzjazm i wspólnota którą przeżywa się w czasie tych dni jest tym, czego przedsmak możecie doświadczyć już teraz w społeczności, jaką jest szkoła. To w niej przecież uczycie się budowania więzi, także wokół jakiegoś dzieła czy systemu wartości – zauważył bp Solarczyk.

Reklama

 

Zaapelował także do młodzieży, aby nie marnowała swojej młodości, która jest jednym z najpiękniejszych darów do Boga. – To, co odkryjecie i czego się nauczycie będzie procentować w przyszłości – powiedział bp Solarczyk.

 

Reklama

Podkreślając rolę nauczycieli zachęcał także uczniów do wdzięczności za tych, którzy prowadzą ich po drogach życia, ucząc ludzkiej i Bożej mądrości. Podkreślił, że pierwszymi wychowawcami człowieka są jego rodzice. – Zobaczcie, jak wiele wnieśli oni w wasze życie. Wciąż wam towarzyszą i niosą was oraz wasze sprawy w swoim sercu – zaapelował do młodzieży.

 

W tym roku wraz z pierwszym dzwonkiem naukę w szkole rozpoczęło prawie pięć milionów uczniów.

Reklama

mag / Warszawa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite