Nasze projekty

Bezgotówkowe ofiary na tacę? To możliwe dzięki Stacji Kreacji

Prawie 30 procent Polaków chce bezgotówkowo składać ofiary w kancelarii parafialnej i na tacę. Takie rozwiązanie pomaga wdrożyć Stacja Kreacja.

Coraz więcej osób w Polsce korzysta z płatności bezgotówkowych. Polacy używają kart i systemów płatności w sklepach, w czasie robienia codziennych zakupów, ale też w różnych punktach usługowych: u fryzjera, w urzędach, czy w komunikacji publicznej.


Jak pokazało ostatnie badanie, Polacy chcą też składać bezgotówkowo ofiary na tacę w swoich parafiach i w kancelariach. Często umieszczenie urządzenia z terminalem w świątyni jest kosztowne, dlatego dobrym rozwiązaniem jest uruchomienie płatności internetowych na stronie swojej parafii.


Podstawą działalności Kościoła jest dobra komunikacja z wiernymi. Chcemy, by strony internetowe poszczególnych wspólnot były przejrzyste, nowoczesne i żeby można było z nich korzystać na wielu urządzeniach – zwraca uwagę Andrzej Mitek, dyrektor zarządzający Stacji7.

Reklama


Dodaje też, że pandemia koronawirusa spowodowała problemy finansowe niektórych parafii, bo wierni nie mieli możliwości składania ofiar na tacę. Dla takich parafii oferujemy możliwość korzystania z e-tacy. To rozwiązanie, za pomocą którego można w szybki i bezpieczny sposób przekazać dowolną kwotę: 5, 10 czy 100 zł na rzecz wspólnoty – mówi.


Uruchomienie e-tacy jest bezpłatne, a operator pobiera tylko niewielką prowizję od każdej wpłaty kartą, czy za pośrednictwem BLIKA. Mam nadzieję, że niedługo większość parafii będzie korzystać z takich narzędzi. To oznacza, że Kościół idzie z duchem czasu – dodaje.


Więcej informacji na temat tego systemu można uzyskać na stronie kreacja.stacja7.pl.

Reklama

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę