Nasze projekty

Benedyktyn z Tyńca zatrzymany przez policję. Oświadczenie Zakonu

"Oświadczamy, że w dniu 6 lutego o. Artur W. został zatrzymany przez policję na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze" - czytamy w wydanym przez Opactwo Benedyktynów 11 lutego oświadczeniu. To samo Opactwo zawiadomiło prokuraturę po tym, jak zgłosiła się do nich ofiara zakonnika.

Chodzi o o. Artura W., który czynów pedofilskich miał dopuszczać się wobec 7-letniej wówczas dziewczynki, w czasie prowadzonych przez niego lekcji religii. Do zdarzeń miało dochodzić w latach 2008-10.

Z Oświadczenia, zamieszczonego na stronach Opactwa w Tyńcu wynika, że to sami ojcowie zawiadomili organa ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa przez ich współbrata. „Kwestia została również zbadana przez wewnętrzną komisję zakonu, a wyniki jej prac udostępniono prokuraturze” – pisze o. Grzegorz Hawryłeczko OSB, rzecznik prasowy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

 

Reklama

Oto pełny tekst Oświadczenia Opactwa Tynieckiego:

„Oświadczamy, że w dniu 6 lutego o. Artur W. został zatrzymany przez policję na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze. Po przesłuchaniu w dniu 8 lutego został mu postawiony zarzut z art. 200 § 1 o dopuszczanie się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. W tej sprawie klasztor w Tyńcu złożył zawiadomienie niezwłocznie po otrzymaniu informacji o możliwości popełnienia przestępstwa. Kwestia została również zbadana przez wewnętrzną komisję zakonu, a wyniki jej prac udostępniono prokuraturze.

Jako wspólnota prosimy o modlitwę w intencji wszystkich ofiar molestowania i ich rodzin.

Reklama

Grzegorz Hawryłeczko OSB, rzecznik prasowy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu”

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę