Nasze projekty

Apel o modlitwę za kleryka chorego na raka. Marzy o odprawieniu Mszy św.

Księża orioniści proszą o wielką akcję modlitewną w intencji kleryka Michała Łosia FDP, któremu miesiąc temu zdiagnozowano ostrą fazę nowotworu. Choroba postępuje tak szybko, że kleryk złożył śluby zakonne w szpitalu, zaś dzisiaj - w trybie przyspieszonym będzie wyświęcony na kapłana.

O jego historii pisze „Gość Niedzielny”. Kleryk Michał studiuje na ostatnim roku w Wyższym Zakonnym Seminarium Duchownym księży Orionistów w Łaźniewie.  Pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej w diecezji tarnowskiej. Chorobę zdiagnozowano mu tuż przed Wielkanocą, czyli nieco ponad miesiąc temu i natychmiast rozpoczęto leczenie w szpitalu onkologicznym w Warszawie. Kleryk marzył jednak, aby mimo wszystko móc złożyć śluby i przyjąć święcenia. – Michał bardzo chce zostać kapłanem i odprawić chociaż jedną Mszę św. – mówi  Gościowi Niedzielnemu prowincjał ks. Krzysztof Miś.

Z tego powodu prowincjał złożył wniosek do Watykanu o zgodę na przyspieszone święcenia kapłańskie. Zgoda nadeszła. Dziś, 24 maja, na oddziale onkologicznym wyświęci go najpierw na diakona potem na kapłana biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Księża orioniści właśnie dlatego proszą o wielką modlitwę za kleryka oraz jego rodzinę.

 

Reklama

ad, Gość Niedzielny

FOT. archiwum zakonne księży orionistów

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite