Nasze projekty

Akcja KSM „Słoiczek na Wielki Post”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ze Wschowy postanowiło pomóc parafianom w przeżywaniu Wielkiego Postu. W niedzielę będą rozdawać parafianom słoiki z konkretnymi zadaniami

Słoiczki na Wielki Post przygotował KSM parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, a w niedzielę młodzież będzie je rozprowadzać po Mszach Świętych wśród parafian. Znajduje się w nich 37 zadań na Wielki Post (pomijając niedziele), zadania na Triduum oraz krótka instrukcja.

Zadania nie są trudne, ale wymagają zaangażowania. – Jednego dnia można wylosować np. przeczytanie danego fragmentu Pisma Świętego, a innego zachętę do odmówienia jakiejś modlitwy. Są również zadania, które mają polepszyć nasze relacje z bliźnimi – wyjaśnia Alicja Hornik, prezes parafialnego KSM.

Wszystko po to, aby pomóc ludziom w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu. – W tym czasie staramy się podjąć różne postanowienia i je wypełnić. Zdarza się, że nie ma pomysłu jak przeżyć ten czas. KSM naszej parafii wyszedł z inicjatywą pomocy w przeżyciu Wielkiego Postu przez codziennie losowanie różnych zadań – tłumaczy ks. Paweł Mydłowski, opiekun parafialnego KSM.

Reklama
Reklama

KSM we wschowskiej parafii istnieje od jesieni 2012 roku. Jest czas na formację, modlitwę i akcję. – Wspólnie dążymy do świętości starając się jak najlepiej służyć Bogu i ojczyźnie – wyjaśnia prezes.

KAI/awo

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite