Nasze projekty

Adwent dla Życia. Poznaj wyjątkowy „kalendarz adwentowy”

Do szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia każdego człowieka w oczekiwaniu na Boże Narodzenie zaprasza Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

fot. lo lindo/unsplash.com

W duchowym przygotowaniu do świąt pomóc może inicjatywa Adwent dla Życia. To rodzaj kalendarza adwentowego w formie postów na Facebooku zachęcających do przeżywania Adwentu w sposób duchowy.

Adwent dla Życia powstał, żeby pomóc w duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia, głosić prawdę o godności każdego człowieka i odzyskać święta dla rodziny, przyjaciół i osób potrzebujących. Marzymy o świecie, w którym życie każdego człowieka będzie szanowane. Oczekiwane z radością, nie z lękiem. I przyjmowane nawet wtedy, kiedy po ludzku wydaje się, że to nie ten czas, nie to miejsce. Marzymy o świecie, w którym nie trzeba zasługiwać na prawo do życia. O społeczeństwie, które nie wyklucza słabych, bezbronnych. O kulturze, która sprzyja afirmacji życia. Na szczęście wiemy, że życie zwycięży! Chcemy sobie przypomnieć tę prawdę razem z Jezusem, który odzyskał dla nas życie wieczne! Najpierw jednak musiał się narodzić – mówi Magdalena Guziak-Nowak, organizatorka inicjatywy modlitewnej i dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

ZOBACZ TEŻ: Adwentowe Drzewo Jessego. Jak je wykonać?

Reklama

Na czym będzie polegać adwentowe odliczanie?

Każdego dnia w czasie trwania Adwentu w wydarzeniu na Facebooku organizatorzy będą zamieszczać dwa posty. Jeden, publikowany o godz. 7.00,  będzie zawierać treść Ewangelii z danego dnia i zadanie w „adwentowym kalendarzu”. W drugim poście, publikowanym o godz. 19.00, uczestnicy wydarzenia znajdą krótki filmik, dobrą historię, zachętę do włączenia się w jakieś drobne dzieło i przypomnienie o zadaniu adwentowym.

Organizatorka wyjaśnia, skąd pomysł na kalendarz adwentowy: Choć kalendarz adwentowy nie jest naszą rodzimą tradycją, chyba przyjął się już na polskim podwórku. Producenci czekoladek, kosmetyków i wszelkich gadżetów szybko wpadli na pomysł, by nową tradycję przekuć w źródło dochodu. Tymczasem ideą adwentowego oczekiwania nie jest upychanie do kosmetyczki nowych lakierów do paznokci czy zaopatrywanie się w czekoladki. Kalendarz adwentowy ma pomóc w przygotowaniu na to, na co czekamy, czyli na Boże Narodzenie. Nasz kalendarz odmierzający czas Adwentu zainspiruje, da do myślenia i pokaże miejsca, w których możemy kochać jeszcze bardziej – mówi.

Adwent dla Życia ma pomóc wszystkim, którzy pragną w przedświątecznym czasie wspólnie modlić się, głosić prawdę o godności każdego człowieka od poczęcia i podjąć ciekawe, inspirujące wyzwania duchowe i pro-life. Szczególnie mile widziani są rodzice z dziećmi.

Reklama

Do Adwentu dla Życia można dołączyć >>>tutaj>>>. Organizatorem Adwentu dla Życia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

PSOŻC, Agata Gołda,KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę