Nasze projekty

Abp Ryś: Czy domy, które tworzymy są rzeczywiście świątyniami?

W sobotę w łączności z papieżem Franciszkiem i rodzinami zgromadzonymi w Rzymie na X Światowym Spotkaniu Rodzin w archikatedrze łódzkiej celebrowana była Eucharystia, której przewodniczył metropolita abp Grzegorz Ryś. „Dom w Nazarecie jest przestrzenią świątynną, świętą, przestrzenią wzrostu, wyłącznie dzięki relacjom, które tworzy ta trójka: Maryja, Józef i Jezus!” – przypomniał duchowny.

fot. Archidiecezja Łódzka

Abp Ryś w swoim słowie odwołał się do fragmentu Ewangelii o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni.

Każdy z nas tworzy jakiś dom, można sobie zadać pytanie: czy domy, które tworzymy, są rzeczywiście świątyniami? Czy będąc świątyniami, są przestrzenią, gdzie każdy może wzrastać nie tylko w latach – o to jest naturalne! – ale w mądrości? Niesłychanie piękne jest to, że rośniemy też w łasce u Boga. W przestrzeni naszego domu Bóg się objawia ze swoją mocą, miłością i łaską – podkreślił duchowny.

Tak naprawdę dom w Nazarecie jest przestrzenią świątynną, świętą, przestrzenią wzrostu, wyłącznie dzięki relacjom, które tworzy ta trójka: Maryja Józef i Jezus! Poza tymi relacjami w przestrzeni Nazaretu nie ma nic ciekawego – zauważył kaznodzieja.

Reklama

Dialog i umocnienie tożsamości rodziny 

Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym, organizowane jest przez Papieską Radę ds. Rodziny. Inicjatorem tych spotkań był papież Jan Paweł II. Odbywają się one co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Głównym celem zwoływania przez papieża Światowego Spotkania Rodzin jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny. W tym roku jubileuszowe X Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się w Rzymie, a spotkania w diecezjach w dniach 22-26 czerwca.

mg, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę