Abp Kupny do ludzi biznesu: Jesteście wezwani do świadectwa

Msza święta w łagiewnickim sanktuarium Miłosierdzia Bożego była głównym punktem XV pielgrzymki przedsiębiorców i pracodawców Duszpasterstwa "Talent". Swoje przesłanie skierował do nich abp Józef Kupny, przewodniczący Rady Episkopatu Polski do spraw społecznych.

„Wasza rola w życiu gospodarczym naszego państwa jest szczególna. Czynnie uczestnicząc w produkcji dóbr, handlu i usługach, kierując przedsiębiorstwami dajecie swój nieoceniony wkład w dobro wspólne naszej ojczyzny. Wasza praca jest coraz bardziej także społecznie ceniona, ale i coraz trudniejsza” – mówił w kazaniu metropolita wrocławki.

Przywołał także, słowa papieża Franciszka, który przed kilkoma dniami wskazał na znaczenie chrześcijańskiej refleksji nad biznesem w chwili, gdy następuje głęboka przemiana światowej gospodarki. Papież napisał, że pośród bardzo złożonych przemian chrześcijańscy przedsiębiorcy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Muszą dbać o innowacyjność w coraz bardziej konkurencyjnym świecie, a zarazem mieć na względzie dobro wspólne, godność człowieka i należyte wykorzystanie zasobów naturalnych.

„Nie jest łatwo chrześcijańskim przedsiębiorcom to wszystko połączyć – zauważył abp Kupny – i poruszać się w przestrzeni biurokracji, gdy partnerzy niekoniecznie podzielają ten sam system wartości, dla których nie liczy się tak bardzo jak dla was uczciwość, nie mówiąc już o korupcji. Dlatego tak ważne jest to, że się wspieracie, gromadzicie w duszpasterstwie wy, którzy w sposób etyczny chcecie prowadzić swoje przedsiębiorstwa”.

Reklama

Jako chrześcijanie, a zarazem jako dyrektorzy i liderzy biznesu jesteście w Adwencie wezwani do wejścia na drogę nawrócenia i świadectwa, pozwalając by Pan inspirował i kierował rozwojem porządku społecznego we współczesnym świecie . Odpowiadając na to wezwanie nie tylko zrealizujecie swoje powołanie zawodowe ale doświadczycie też obecności i bliskości Tego, na którego powtórne przyjście z nadzieją czekamy – zapewniał uczestników pielgrzymki abp Kupny.

Pielgrzymka biznesmenów zrzeszonych w Duszpasterstwie przedsiębiorców i pracodawców „Talent” do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się już po raz piętnasty. Gościem specjalnym tegorocznej pielgrzymki był amerykański producent telewizyjny i ewangelizator Tom Peterson.

Duszpasterstwo „Talent” działa na terenie 9 diecezji a w 16 ośrodkach w Polsce odbywają się systematyczne spotkania.

Reklama

awo/Stacja7.pl

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę