Nasze projekty

Abp Jędraszewski: w dzisiejszych czasach potrzeba modlitwy o powołania

„Pragniemy dzisiaj z pokorą prosić Boga o dar wierności, nawet gdyby była przeniknięta dotkliwym krzyżem” – powiedział abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w bazylice archikatedralnej

W homilii metropolita łódzki przypomniał historię życia i świętości Teresy Wielkiej, zwanej św. Teresą z Avili. Arcybiskup zwrócił uwagę, że w jej życiu bardzo wyraźne były dwie prawdy: o miłości ofiarnej i o nadziei. – Ona swoim życiem pokazała, że warto iść za Chrystusem, który jest światłością świata, warto za Nim iść aż do końca – podkreślił abp Jędraszewski.

Metropolita zwrócił uwagę, że 2 lutego to dzień szczególny. To właśnie dzisiaj osoby życia konsekrowanego odkrywają na nowo swoje powołanie i tę prawdę, że są z Kościoła i dla Kościoła.

Hierarcha zwrócił się do świętujących osób konsekrowanych z apelem, by były świadkami miłości, ale „tej miłości, która kosztuje, która jest wymagająca poświęceń i walki”. Prosił też o to, by osoby życia konsekrowanego były dla świata znakiem nadziei, znakiem pokazującym, że nasza ojczyzna jest w niebie i że to właśnie tam powinny dążyć wszystkie nasze myśli i działania.

Reklama

Abp Jędraszewski zaznaczył wyraźnie, że w dzisiejszych czasach potrzeba modlitwy o powołania. – Powołania do życia w pełni poświęconego Bogu. Powołania do życia w wierności aż do końca, by być czytelnym znakiem dla świata. Znakiem, którego ten świat tak bardzo potrzebuje – mówił hierarcha.

W uroczystości uczestniczyli kapłani, alumni seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wierni świeccy.

Podczas uroczystości modlono się przy relikwiach Założycieli i Świętych z Zakonów i Zgromadzeń posługujących na terenie archidiecezji łódzkiej.

Reklama

az / Łódź

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę