Abp Gądecki: proszę wszystkich wierzących o modlitwę za Benedykta XVI

"Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI" - zaapelował w mediach społecznościowych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Fot: Flickr.com/Episkopatnews

Po środowej audiencji generalnej papież Franciszek poprosił o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI, który jest „bardzo chory”. Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca – powiedział.

Niedługo później biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że stan papieża seniora pogorszył się w ostatnich godzinach z powodu zaawansowanego wieku. Franciszek odwiedził Benedykta XVI w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka od momentu ustąpienia. Sytuacja w tej chwili pozostaje pod kontrolą, stale śledzona przez lekarzy – poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego.

W ostatnich godzinach o modlitwę za Benedykta XVI zaapelowali biskupi z całego świata, w tym przewodniczący polskiego episkopatu.

„Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI. Niech Pan da mu siłę i moc w tym trudnym czasie cierpienia i choroby” – napisał abp Gądecki.

ZOBACZ TEŻ: Jaki jest stan Benedykta XVI? „W ostatnich godzinach doszło do pogorszenia”

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę