Nasze projekty

Abp Gądecki o śp. bp. Janie Wieczorku: z wielkim oddaniem i pokorą pełnił służbę pasterską

"Dziękując Bogu za życie tego dobrego i pokornego Pasterza, polecam Zmarłego Matce Miłosierdzia ufając, że jej Syn, Pan życia i śmierci, przyjmie go do niebieskiej chwały" - napisał w kondolencjach po śmierci bp. Jana Wieczorka, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

FOT. EPISKOPATNEWS/TWITTER/Episkopat News/flickr.com

O śmierci bp. Wieczorka poinformowała w środę wieczorem Konferencja Episkopatu Polski. „W imieniu Konferencji Episkopatu Polski pragnę przekazać wyrazy współczucia rodzinie, bliskim oraz umiłowanym wiernym, duchowieństwu i osobom życia konsekrowanego Diecezji Gliwickiej, wobec których – zmarły biskup Jan – z wielkim oddaniem i pokorą pełnił służbę pasterską” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kondolencjach po śmierci bp. Jana Wieczorka, biskupa seniora Diecezji Gliwickiej.

ZOBACZ: Nie żyje bp Jan Wieczorek. Był pierwszym biskupem gliwickim

Dalej przewodniczący Episkopatu Polski, podkreślił, że śp. bp Jan Wieczorek został wybrany przez Boga „do trudnego zadania organizowania życia duszpasterskiego i administracyjnego w nowo utworzonej Diecezji Gliwickiej, w której pasterzował przez niemal 20 lat”. Bp Wieczorek w tym czasie powołał w diecezji wiele ważnych instytucji, a jednym z ważniejszych jego zadań było „zintegrowanie dwóch różnych części diecezji, należących wcześniej do diecezji katowickiej i opolskiej”.

Reklama

Abp Gądecki podkreślił także, że śp. bp Jan Wieczorek pełnił kilka stanowiska w Konferencji Episkopatu Polski. „Dziękując Bogu za życie tego dobrego i pokornego Pasterza, polecam Zmarłego Matce Miłosierdzia ufając, że jej Syn, Pan życia i śmierci, przyjmie go do niebieskiej chwały” – zakończył.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę