Nasze projekty

Abp Depo: czy ci, którzy niszczą pomniki Jana Pawła II, poznali jego nauczanie?

"Dzisiaj doczekaliśmy się czasów, ośmielę się powiedzieć mocno, zdrady. Nie tylko wobec tego człowieka, któremu na imię Jan Paweł II, ale zdrady wobec Boga i Ojczyzny. Kiedy widzimy profanowanie jego pomników, zamalowywanie jego rąk pytamy, czy ci ludzie, którzy to czynią, poznali jego nauczanie?" – mówił w bazylice Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Canonizzazione Giovanni Paolo II e Giovanni XXIII - 27 Aprile 2014

W homilii nawiązał do postaci polskiego papieża i profanowania jego wizerunku we współczesnym świecie. Metropolita częstochowski podkreślił, że „w naszych czasach Bóg posłał do nas niezwykłego proroka, prostującego ścieżki naszego życia i naszych sumień”.  To prorok zrodzony na polskiej ziemi, z polskiej matki, która właściwie oddała swoje życie, żeby mógł żyć jej syn. Tym synem był Karol Wojtyła, któremu na imię było również Jan Paweł II – mówił abp Depo.

Metropolita częstochowski przypomniał, że św. Jan Paweł II upominał się o godność każdego ludzkiego życia, każdego ludzkiego daru życia pod sercem matki. Upominał się o godność i suwerenność narodów, zwłaszcza kiedy 39 lat temu zgotowano nam bolesną kartę stanu wojennego. Jego głos porządkował nasze drogi, gdy w czerwcu 1991 r. upomniał się o prawo Dziesięciu Bożych Przykazań, a w maju 1995 r. wołał o ludzi sumienia, że czas zmagań polskich sumień trwa i będzie trwał – powiedział arcybiskup i dodał: „dzisiaj posługują się bolesnym kłamstwem owego tuszowania zła”.

Nie śpijmy, nie dajmy się uśpić i ogłupić. Bo wtedy dopiero przyjdą stany, nie tylko wojenne, ale po prostu niewola – powiedział arcybiskup i podkreślił, że „adwent wzywa nas do czujności i wierności Chrystusowi”. Za przykładem Maryi, której nasz papież oddał swoje życie, i za przykładem kard. Wyszyńskiego, który kochał Polskę i Polaków bardziej niż własne serce, prośmy o prawdę na ziemi polskiej, prośmy o prawdziwą wolność i sprawiedliwość, aby już nigdy w naszej ojczyźnie nie było walki jedni przeciw drugim – mówił abp Depo.

Reklama
Reklama

Podczas Mszy św. metropolita częstochowski poświęcił medaliki z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, które zostały przekazane dzieciom przygotowującym się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii św.

ZOBACZ TEŻ: “Apelujemy o opamiętanie”. 1700 profesorów w obronie Jana Pawła II

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę