Nasze projekty

300 paczek z żywnością od Caritas

Trzysta paczek z żywnością przygotowanych przez Caritas archidiecezji wrocławskiej przekazał dziś potrzebującym abp Józef Kupny.Obdarowani na co dzień korzystają z pomocy jadłodajni i łaźni prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

– Szynka, ser, konserwy, herbata i świeży bochenek chleba, nie zabraknie czegoś słodkiego i mleka – wylicza zawartość wielkanocnej paczki Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas.

Takich paczek przygotowano 250 ale w zapasie było jeszcze dodatkowych 50. Pakowali je wolontariusze – uczniowie ze szkoły podstawowej nr 107 we Wrocławiu. W Wielką Sobotę Abp Józef Kupny poświęcił wielkanocne pokarmy i złożył ubogim serdeczne życzenia.

– Życzę, aby okres Świąt Wielkanocnych był także dla was okresem pełnym radości, tej wewnętrznej z odkupienia, tej ze zmartwychwstania. Życzę byście nie utracili tej nadziei, tej ufności na zwycięstwo dobra nad złem, dobra nad nienawiścią, nad złością, byście nie utracili nigdy nadziei zwycięstwa życia nad śmiercią – mówił metropolita wrocławski.

Reklama
Reklama

Abp Kupny życzył też podopiecznym Caritas, żeby mnie zabrakło im ani uśmiechu ani niczego, co jest potrzebne do życia. „Te paczki przygotowane przez Caritas mają wam też zapewnić trochę radości, że tam gdzie jesteście znajdzie się trochę wędliny, znajdzie się chleb, znajdzie się to wszystko, co jest nam potrzebne do życia. Wszystkim życzę błogosławionych świąt” – powiedział metropolita wrocławski.

Złożywszy życzenia abp Kupny wraz z pracownikami Caritas rozdawał torby wypełnione żywnością.

– Zawsze w zapasie mamy jeszcze toreb kilka gdyby pod naszą bramą ktoś pojawił się prosząc o pomoc – deklaruje siostra Aneta Banyś, na co dzień posługująca w łaźni Caritas. Dodaje, że te paczki nie są w żaden sposób wyszukane ale są bardzo potrzebne.

Reklama
Reklama

– To pakiet bardzo podstawowy, w który wyposażamy podopiecznych łaźni i jadłodajni, osoby bezdomne i wykluczone na święta – wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Zaznaczam że jest to bardzo ważna pomoc, ponieważ w świąteczne dni jadłodajnia jest nieczynna.

W Poniedziałek Wielkanocny ubodzy zasiądą do śniadania wielkanocnego w jadłodajni Caritas. Świąteczne śniadanie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie przygotowane dla 50 zaproszonych osób. Pokarmy poświęci ks. bp Jacek Kiciński.


pat/Caritas, tk / Wrocław

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite