Nasze projekty

22 kandydatów rozpocznie naukę w seminariach arch. warszawskiej. Są też obcokrajowcy

W seminariach archidiecezji warszawskiej rozpocznie w tym roku formację 22 kleryków. Ponad połowa z nich to tegoroczni maturzyści.

fot. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie

Dwunastu kandydatów, w tym jednego z diecezji łowickiej, przyjęto do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Warszawie. Natomiast, co najmniej 10 kleryków, w tym jeden obcokrajowiec, rozpocznie studia w seminarium misyjnym „Redemptoris Mater”. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć – informuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Warto dodać, że większość z nich pochodzi z archidiecezji warszawskiej, ponad połowa to tegoroczni maturzyści – dodaje. Klerycy przyjęci na rok propedeutyczny rozpoczną formację w Podkowie Leśnej.

Na terenie archidiecezji warszawskiej znajdują się dwa seminaria duchowne – Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne przy Krakowskim Przedmieściu oraz Archidiecezjalne Seminarium Misyjne “Redemptoris Mater” na Bielanach. Liczba osób przyjętych do misyjnego seminarium jest większa, ale obcokrajowcy zanim rozpoczną naukę seminaryjną muszą przejść roczny kurs języka polskiego. Jak tłumaczą formatorzy, po raz pierwszy do warszawskiego seminarium przyjęto dwóch Anglików. Rozpoczną oni studia za rok.

Z powodu małej liczby kandydatów do kapłaństwa, od zeszłego roku w seminarium duchownym w Warszawie formują się również klerycy z diecezji łowickiej.

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę