17-18 grudnia odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. abp. Stanisława Nowaka

Uroczystości pogrzebowe abp. Stanisława Nowaka odbędą się w dniach 17-18 grudnia w Częstochowie. Ciało śp. Arcybiskupa spocznie w Krypcie Biskupów Częstochowskich w podziemiach Archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie.

fot. Piotr Drabik / FLICKR

17 grudnia o godz. 15:00 w Bazylice Jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna, której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego w kondukcie żałobnym zostanie przeniesiona do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny, gdzie następnego dnia odbędą się uroczystości pogrzebowe.

O godz. 12:00, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. pogrzebową. Ciało śp. Arcybiskupa Nowaka spocznie w Krypcie Biskupów Częstochowskich w podziemiach Archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie.

W niedzielę 12 grudnia, rano kuria częstochowska poinformowała o śmierci abp. Stanisława Nowaka, arcybiskupa seniora archidiecezji częstochowskiej. Miał 86 lat, zmarł w 63. roku kapłaństwa i w 37. roku biskupstwa. Odszedł w czasie Mszy świętej sprawowanej przy jego łóżku.

Reklama
Reklama

pa, archiczest.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę