12 września świętuj z nami na Jasnej Górze [PLAN SPOTKANIA]

Jak spędzić dzień beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej? Nie wszystkim uda się być osobiście w Warszawie, dlatego zapraszamy na wspaniałe czuwanie na Jasnej Górze!

fot. Fotolia / Archiwum Sióstr FSK / Instytut Prymasowski / Stacja7

Jasna Góra – zapraszamy 12 września

Czuwanie na Błoniach Jasnogórskich to zaproszenie dla wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w beatyfikacji w Świątyni Opatrzności Bożej.

W czasie spotkania będziemy mieć okazję wrócić do nauczania Prymasa na różne sposoby, również muzycznie. Koncert, który poprzedzi Mszę świętą, będzie pierwszym przedstawieniem na żywo utworów z projektu „Czas to miłość”. Wystąpią na nim Darek Malejonek, Kasia Malejonek, Natalia Kawalec i Marika.

„Czas to miłość” po raz pierwszy na żywo

Mamy zaszczyt wziąć udział w tym czytaniu. Po raz pierwszy na żywo będą wykonane utwory, które powstały w ramach projektu „Czas to miłość” – mówi Dariusz Malejonek, dyrektor artystyczny projektu.

Reklama
Reklama

Projekt ten to swoisty hołd złożony przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia. Do udziału w projekcie zaproszono znanych, cenionych i tworzących rozmaite rodzaje muzyki polskich artystów. Teksty piosenek powstały wokół listów, cytatów i rozważań Prymasa Wyszyńskiego. 

Przesłanie Prymasa wciąż aktualne

W ramach projektu artyści sami przygotowywali teksty i muzykę do słów Prymasa Wyszyńskiego. Choćby dlatego, zdaniem Malejonka, warto wysłuchać każdego z tych utworów, ponieważ każdy z nich oparty jest na słowach Prymasa Wyszyńskiego. Problemy, które poruszał Prymas, nie zdezaktualizowały się. Zmieniły się tylko realia, w jakich żyjemy – wyjaśnia muzyk. Kardynał miał niesamowitą charyzmę, docierał do wielu ludzi, do różnych grup społecznych, wszystkie jego słowa są nadal aktualne – wskazał Dariusz Malejonek.

Jego zdaniem możemy także od Prymasa wiele się nauczyć. Umiał na każdego człowieka spojrzeć z miłością, nikogo nie skreślał, pokazał, że nie wolno nikim pogardzać, na nikim postawić przysłowiowego krzyżyka. Każdy może się nawrócić, z każdym można prowadzić dialog, że są płaszczyzny, na których możemy się porozumieć, że możemy się również łączyć, nie tylko dzielić. – wymienia Dariusz Malejonek. Zauważa też, że dzięki uniwersalnemu przesłaniu nauki Prymasa, uniwersalne są także właśnie utwory, które powstały w ramach projektu „Czas to miłość”.

Reklama
Reklama

Plan spotkania

Jak przypomina rzecznik KEP, uczestnictwo w transmisji beatyfikacji nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej Mszy. Na Jasnej Górze tuż przed beatyfikacją wspólnie przeżyjemy Eucharystię.

9:00 – Czuwanie modlitewne przed beatyfikacją
10:00 – Koncert artystów projektu „Czas to miłość”
11:00 – Msza święta
12:00 – Transmisja Mszy beatyfikacyjnej

Zapraszamy do przyjazdu całymi rodzinami, wspólnotami, parafiami. To piękna okazja, by w jedności pomodlić się w tym wyjątkowym dniu!

Reklama

os / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę