Nasze projekty

Znamy hasło tegorocznej Lednicy

Tegoroczne spotkanie młodych na polach Lednickich czyli Lednica 2000 odbędzie się już 6 czerwca, dzień przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Hasłem spotkania będą słowa "Cały Twój" nawiązujące do Maryjnej duchowości Prymasa oraz do zawołania św. Jana Pawła II.

Reklama

Jak podkreślają organizatorzy spotkania hasło to, znane bardziej w swojej łacińskiej wersji “Totus Tuus”, było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II. Hasło ma więc nawiązać do dwóch ważnych wydarzeń, które będą miały miejsce w Kościele w Polsce w maju i czerwcu: pierwszym są setne urodziny Jana Pawła II, drugim – beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, dokładnie następnego dnia po Lednicy. 

W zeszłym roku usłyszeliśmy z ust Jezusa zapewnienie: „Wiesz, że Cię kocham”, a na tegorocznym Spotkaniu chcemy Mu odpowiedzieć słowami: „Cały Twój”. Te słowa zostały zaczerpnięte z motta biskupiego Karola Wojtyły, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Podążając tropem inicjatora Spotkań Młodych Ojca Jana W. Góry OP, przyglądamy się życiu duchowego założyciela Lednicy – św. Jana Pawła II, który już w młodości odkrył zawierzenie Maryi jako prostą i skuteczną drogę do Jezusa. 6 czerwca 2020 roku, podczas XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, opowiemy o Maryi, która przygotowuje drogę swojemu Synowi. Ona najlepiej ukazuje nam, jak od najmłodszych lat możemy powierzać się Bogu. Maryja przez swoją delikatność i pokorę uczy nas, jak słuchać Boga i wypełniać Jego wolę w swoim życiu. Chcemy razem z Maryją odkrywać, czym jest miara serca, którą mierzymy samych siebie, Kościół i otaczający nas świat. Wraz z apostołem Piotrem wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa i jednocześnie z Janem Ewangelistą przyjmujemy Maryję jako naszą Matkę, zapraszając Ją do naszego życia, by wspólnie powiedzieć Chrystusowi: “Cały Twój”

mówią duszpasterze Lednicy, dominikanie o. Wojciech Surówka i o. Wojciech Prus. 

Reklama
Reklama

Hasło oraz jego inspiracja będą wykorzystane w programie spotkania. Organizatorzy chcą poszukać odpowiedzi na pytanie co słowa „Cały Twój” znaczą dla młodych ludzi w XXI wieku, Co Jan Paweł II znaczy dla młodych, dlaczego jego osoba jest dla nas ważna? Zaplanowano również huczne świętowanie 100. urodzin św. Jana Pawła II oraz wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego. 

„Cały Twój” jest też uwidocznione w graficznym znaku tegorocznej Lednicy.

Reklama
Reklama

Pomysłodawcy tak je wyjaśniają:

Dewiza „Totus Tuus” towarzyszyła Janowi Pawłowi II przez życie kapłańskie aż do końca doczesnej wędrówki. Jest to fragment modlitwy z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Widoczna na plakacie sylwetka Maryi oświetla nam drogę ku Chrystusowi. Jej ręce wskazują to, co powinno być centralnym i najważniejszym elementem naszego życia – Hostię, która symbolizuje jedność z naszym Panem i Zbawicielem. Zjednoczenie jest możliwe dzięki krwi Baranka obmywającej nas z win i zmaz.

Lednica 2000 na Polach Lednickich nad jeziorem o tej samej nazwie odbędzie się w tym roku 6 czerwca. Szczegółowy program będzie publikowany w późniejszym terminie.

Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę