Warszawa: „ŚDM od kuchni”

"ŚDM od kuchni" chcą pokazać wolontariusze, przygotowujący w stolicy Dni w Diecezjach. Jeszcze do 17 maja trwa nabór do wolontariatu miejskiego podczas Światowych Dni Młodzieży - do tej pory zgłosiło się prawie 900 wolontariuszy, zostało jeszcze 100 miejsc.

Reklama

Wolontariusze, którzy już zgłosili się do pracy w czasie Dni w Diecezjach, stworzyli blog www.blog.sdmodkuchni.pl, na którym pokazują kulisy swoich działań. Biorą udział w szkoleniach, spotkaniach, udzielają wywiadów w mediach – opowiadając o swoje drodze do bycia wolontariuszem. Blog o miejskim wolontariacie jest prowadzony przez samych wolontariuszy warszawskich Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Wolontariusze-reporterzy chcą być w każdym zakątku miasta, aby na bieżąco informować o działaniach i postępach w przygotowaniach.

Seria wideo „Dzień z wolontariuszem” ma przybliżyć sylwetki wolontariuszy i pokazać, jak wiele różnorodnych osobowości, charakterów, osób z różnymi pasjami tworzy zespół miejskich wolontariuszy.

Reklama
Reklama

Na blogu znajdują się także interaktywne multimedia i materiały wideo. Wolontariusze z humorem serwują przepis na ŚDM OD KUCHNI – blog, który przybliży działalność wolontariuszy z warszawskiego wolontariatu miejskiego i pokaże, w jaki sposób stolica przygotowuje się na przyjęcie gości z całego świata. ŚDM OD KUCHNI będzie również dostępny w angielskiej wersji językowej.

Autorem bloga jest wolontariuszka Małgorzata Wojtunik – pasjonatka dziennikarstwa, nowych technologii i języków obcych. Stypendystka Fulbrighta, działaczka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Duszpasterstwa Akademickiego. „Biorąc udział w wolontariacie ŚDM chciałabym podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem reporterskim oraz znajomością języków obcych i jak najlepiej przywitać zagranicznych gości w naszym mieście” – mówi Wojtunik.

Przeczytaj również

Wolontariat organizowany jest wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską. Partnerstwo instytucji samorządowych i kościelnych jest okazją do wymiany dobrych praktyk w zakresie organizacji wolontariatu oraz jest przykładem sprawnego łączenia różnorodnej wiedzy i doświadczeń w celu jak najlepszej organizacji projektu.

Reklama
Reklama

Aby zostać wolontariuszem podczas tygodnia diecezjalnego ŚDM w Warszawie należy mieć do 20 maja skończone 18 lat oraz wypełnić formularz www.sdm2016.warszawa.pl/wolontariat.

Dni w Diecezjach będą trwały od 20 do 25 lipca. Dzień później – 26 lipca – zaczynają się ŚDM w Krakowie.


esu, am / Warszawa

Reklama

wklejkaNIEZBEDNIK

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę