Nasze projekty

Ponad 3000 uczniów na rekolekcjach „Żyj na maxa!”

"Żyj na maxa!" to hasło rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży które odbyły się w dniach 14-16 marca w Krośnie. Wzięło w nich udział 3000 uczniów.

Reklama

Kilka dni temu w Krośnie stała się rzecz niezwykła. Uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych zamiast do szkoły poszli… do kościoła!

Ponad 3000 młodych ludzi z 10 szkół w 3 kościołach wzięło udział w IV Międzyszkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się pod hasłem: „Żyj na maxa!”.

Każdego dnia były dla nich przygotowywane konferencje, modlitwy, adoracja oraz spowiedź. O Bożym Miłosierdziu dawali świadectwo zaproszeni goście.

Reklama

Szukajmy Jezusa w życiu

Pierwszy dzień był skupiony wokół Bożego Miłosierdzia i nawrócenia.

„Rekolekcje to dla nas czas, kiedy choć w tak wielkiej wspólnocie naszych rówieśników, mamy okazję osobiście spotkać się z Bogiem” – tymi słowami wprowadził ks. Andrzej Bienia i dodał: „Nikt nie zna waszych realiów lepiej niż wy je znacie”.

Po konferencji swoje świadectwo spotkania Boga powiedziała znana aktorka, Dominika Figurska. Mówiła m.in. o książce „Za 5 godzin zobaczę Jezusa” która zapoczątkowała jej nawrócenie:
„Ta książka pokazuje działanie Jezusa w życiu. Młody chłopak we Francji w trakcie rabunku zabija policjanta, za co zostaje skazany na karę śmierci. W więzieniu, przeżywa nawrócenie. Jego droga do Boga jest straszna, musiał trafić aż do więzienia. My jednak nie musimy spotykać Go w więzieniu, szukajmy Go w życiu.”

Reklama

Najbardziej bolesna choroba na świecie to choroba nienawiści – nie dość, że ludzie sami cierpią to jeszcze zarażają całą swoją najbliższą okolicę” – wyjaśniał kolejny gość, Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie.

Jako ostatni tego dnia mówił Tomasz Adamski, publicysta:
Boże Miłosierdzie nie pozwala na rozpacz, na to żeby usiąść w kącie, biadolić i płakać nad rozlanym mlekiem.”

Na koniec dnia wszyscy wspólnie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Reklama

Taka jaka jesteś – jesteś fajna!

Drugiego dnia rekolekcji szkolne pary musiały rozdzielić – panie miały spotkanie osobno, a panowie osobno.

Z paniami spotkała się Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.
„Pan Bóg nas stworzył jako mężczyznę i kobietę. My mamy być kobiece, a oni mają być męscy. A skoro zostałyśmy stworzone przez Boga, Króla i jesteśmy nieziemskie – bądźmy więc nieziemskich obyczajów! – mówiła. – „Taka jaka jesteś, jesteś fajna – jesteście naprawdę piękne, pamiętajcie o tym! Nie przerabiajcie się dziewczyny! Macie cudowne włosy, piękne czoła, wspaniałe brwi. Macie śliczne, kobiece buzie, ubierajcie się częściej w sukienki, żebyście wyglądały kobieco i odróżniały się od mężczyzn.”

Na koniec dodała: „Czytajcie Pismo Święte i bierzcie przykład z Maryi!”.

Idealny mężczyzna

W tym samym czasie, do panów mówił Mateusz Ochman, bloger i specjalista ds. contentu w  Stacji7:
„Wiecie, że jeśli spytalibyście kobietę o ideał mężczyzny, to ona wam opisze inną kobietę? Musi być wiecznie miły, radosny, uśmiechnięty, życzliwy. Jakbyście zareagowali jakby wam dziewczyna powiedziała, że jesteście sympatyczni?”.

Wyjaśniał również, na czym polega prawdziwa męskość:
Tym co najbardziej określa mężczyznę jest wierność. Dałem słowa jako facet i go dotrzymam, choć miałoby mnie to dużo kosztować. Filmy które oglądamy, takie jak Gladiator, też dają nam pewne wzorce – że trzeba mieć przynajmniej jedną rzecz w życiu dla której warto jest zrobić wszystko. A mężczyzna z nieba rodem dodaje – wszystko poza grzechem. Chciałbym was zostawić z jedną tylko myślą – żebyście znaleźli w swoim życiu jakąś wartość dla której warto zrobić wszystko, poza grzechem.”.

Obie konferencje zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na zakończenie rekolekcji, trzeciego dnia, konferencję wygłosiła s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, a następnie została odprawiona wspólna msza święta.


Jeśli jesteś nieziemską kobietą, albo rodem z niebios mężczyzną – polub nas!


Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite