Nasze projekty

Kapłańskie błogosławieństwa na każdy dzień roku

Od 1 stycznia na naszych kanałach społecznościowych znajdziecie kapłańskie błogosławieństwo inspirowane liturgią dnia. Błogosławieństwa będzie przygotowywał o. Zbigniew Ptak, paulin.

Reklama

O. Zbigniew Ptak jest animatorem inicjatywy ewangelizacyjnej Wejdźmy na szczyt, która pomaga na różne sposoby w rozwoju wiary i ducha. Jednym z nich jest codzienne wysyłanie błogosławieństw za pomocą aplikacji Wejdźmy na szczyt – codziennie o godz. 10 osoby korzystające z aplikacji otrzymują błogosławieństwo treściowo związane z liturgią dnia.

Pomysł kapłańskich błogosławieństw zrodził się w Leśniowie, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. To prawdopodobnie jedyne na świecie sanktuarium rodzinnych błogosławieństw. W ramach osobnych nabożeństw udzielane są błogosławieństwa dla małżonków, dzieci, dla rodzin oraz dla matek w stanie błogosławionym i tych, które starają się o potomstwo. Przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski i nie tylko.

Nabożeństwa prowadził, jako przeor klasztoru, o. Zbigniew Ptak, paulin. Kiedy zmienił miejsce posługi, małżeństwa wciąż oczekiwały na jego błogosławieństwa. Tak zrodził się pomysł wysyłania błogosławieństw SMS-ami, a w końcu – ponieważ liczba odbiorców nieustannie rosła – dzięki aplikacji Wejdź na szczyt. Dziś jego błogosławieństwa można znaleźć w różnych miejscach w sieci. Jak mówi o. Zbigniew, błogosławieństwa, które pisze, w krótkiej formie przekazują bogactwo Liturgii, namiastkę Eucharystii.

Reklama
Reklama

Od 1 stycznia błogosławieństwa kapłańskie, pisane przez o. Zbigniewa, znajdziecie w relacjach na Instagramie i Facebooku Stacji7. Wyjątkowo w styczniu błogosławieństwa te znajdziecie również w tym artykule – zachęcamy osoby, które nie korzystają z mediów społecznościowych, do zapisania tego artykułu jako zakładki w przeglądarce.

1 stycznia

Z Maryją rozpoczynamy nowy rok. W Jej Niepokalane Serce zanurzamy wszystko, co Bóg nam przygotował, abyśmy umieli to przyjąć, a nawet za to dziękować. Błogo+sławię Cię na tę eucharystyczną postawę w ciągu całego roku.

2 stycznia

Wspominamy dziś dwóch wielkich biskupów i doktorów Kościoła: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Żyjąc w wielkiej przyjaźni, bogacili Kościół swoimi niezwykłymi talentami. Błogo+sławię Cię na rozpoznanie Twej wielkości i służenie nią Kościołowi.

Reklama
Reklama

3 stycznia

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo”. To Słowo Bóg wypowiada do każdego z nas codziennie, dając nam przez Nie nowe życie. Błogo+sławię Cię na świadomość niebywałego obdarowania Słowem.

4 stycznia

Ewangelista Jan pisze dzisiaj, że Andrzej przyprowadził Szymona do Jezusa. Czyżby to było zadanie dla nas wszystkich? Błogo+sławię Cię na tak ewangeliczne czyny, aby one przyprowadzały do Jezusa tych, którzy Go nie znają

5 stycznia

Z dzisiejszej Ewangelii wynika, że pod drzewem figowym wydarzyło się coś bardzo ważnego w życiu Natanaela. I tylko Jezus miał do tego dostęp. Błogo+sławię Cię na wprowadzanie Chrystusa w najgłębsze tajemnice Twojego życia.

Reklama

6 stycznia

Z daleka przybywają mędrcy, aby uwielbić nowo narodzonego Króla. Ci, którzy mieszkali w pobliżu, nawet Go nie zauważyli. Błogo+sławię Cię na uwielbienie Boga, który jest tak blisko, że aż trudno go dostrzec.

7 stycznia

Autor dzisiejszego listu pisze, że jeśli będziemy zachowywać przykazania Boże i czynić, co się Bogu podoba, wówczas otrzymamy to, o co Boga prosimy. Czyli od nas zależy, czy Stwórca nas wysłucha. Błogo+sławię Cię na tę Boską propozycję.

8 stycznia

Chrystus okazuje swą Boską moc, rozmnażając kilka chlebów dla tysięcy ludzi. Oto Bóg pasjonujący się karmieniem chlebem, który niebawem przeistoczy w swoje Ciało. Błogo+sławię Cię na pasjonowanie się tym niebiańskim Chlebem.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite