Nasze projekty
fot. Andrea Bocelli/ YouTube

Andrea Bocelli w Polsce. Koncert wielkanocny już 4 kwietnia

"Cud życia" - tak zatytułowano koncert wielkanocny, z którym wystąpił w Warszawie światowej sławy tenor Andrea Bocelli. Koncert będzie można obejrzeć w TVP 4 kwietnia o 21:15.

Reklama

Śpiew prosto z duszy

W czasie koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak „Ave Maria”, „Amazing grace” czy „Time to say goodbye”. Jak zapowiadają organizatorzy będą to wykonania w wyjątkowej aranżacji, z towarzyszeniem chóru i orkiestry. Będziemy starali się śpiewać prost z naszych dusz, tak aby poruszyć Wasze dusze. Mam nadzieję, że będą to piękne chwile – powiedział artysta w zapowiedzi wydarzenia.

Jeden z utworów Andrea Bocelli wykona w duecie ze swoim synem, Matteo. W wywiadzie przyznał, że śpiewając z ojcem ma świadomość, że jest on wielkim, uwielbianym przez ludzi artystą, ale patrzy na niego, jak syn na ojca. Łączy nas szczególna więź – wyznaje Matteo Bocelli.

Koncert nagrano w budynku Ufficio Primo w Warszawie w sobotę, 20 marca. Emisja koncertu zapowiedziana jest na Wielkanoc (4 kwietnia) o godz. 21:15.

Reklama

Music for Hope

Przy okazji tego wirtualnego koncertu przypomniano także zeszłoroczny, niezwykle przejmujący występ Andrea Bocellego w pustej katedrze w Mediolanie. Był to czas surowych obostrzeń sanitarnych, nie tylko we Włoszech. W czasie Triduum Paschalnego i w Wielkanoc wierni nie mogli uczestniczyć osobiście w Liturgii w swoich kościołach. Bardzo symbolicznym więc był występ artysty w pustej świątyni i na jej dziedzińcu.

Wielkanocny koncert „Music for hope” był jednym z największych muzycznych występów na żywo wszech czasów. Oglądało go ponad 3 miliony widzów jednocześnie – to największa liczba jednoczesnych odbiorców koncertu muzyki klasycznej w historii Youtube’a. FWideo z tego koncertu w ciągu pierwszej doby osiągnęło 28 milionów wyświetleń na całym świecie.

Reklama

Ostatni album artysty to wydana w listopadzie ubiegłego płyta „Believe”. Występują na niej m.in. Alison Krauss i Cecilia Bartoli. Album zawiera także kompozycję zmarłego w 2020 roku Ennio Morricone, wieloletniego współpracownika Bocellego oraz utwór „Gratia Plena”, wykorzystany w filmie „Fatima”.

os, interia.pl, TVP/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę