22 marca Narodowy Marsz Życia

Afirmacja życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci - taka będzie główna treść tegorocznego Narodowego Marszu Życia, który 22 marca przejdzie ulicami Warszawy. Patronat nad wydarzeniem objął przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Reklama

Organizatorzy Marszu chcą, aby było to centralne wydarzenie obchodów Narodowego Dnia Życia. który zgodnie z uchwałą Sejmu RP „powinien być manifestacją solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. 

Wszystko rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 11 w obu warszawskich katedrach: św. Jana na Starym Mieście oraz św. Floriana na Pradze Północ. Po Mszy uczestnicy uformują na Placu Zamkowym pochód i przejdą ulicami Śródmieścia na Plac Trzech Krzyży. Tam wygłoszone będzie Orędzie.

Uczestnicy tegorocznego Narodowego Marszu Życia będą domagać się od rządzących „obiecanych i deklarowanych, a obecnie zaniechanych, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju cywilizacji życia. Upomną się o przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, uchwalenie obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” oraz wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. 

Reklama
Reklama

Marsz objął w tym roku patronatem przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Cieszy mnie bardzo, że apel św. Jana Pawła II aby w każdym kraju obchodzono corocznie Dzień Życia, przybiera w Polsce kolejny już raz konkretną formę” – napisał w deklaracji patronackiej. I dodał: 

Ufam, że Marsz będzie nie tylko wyrazem przekonania milionów ludzi w Polsce i miliardów na całym świecie, ale przede wszystkim wyrazem wpisanej w każdego człowieka naturalnej prawdy o prawie do życia dla każdego, jako nadrzędnego i podstawowego prawa człowieka.

Narodowy Marsz Życia organizuje po raz drugi Fundacja Życie i Rodzina oraz osoby związane z ruchami pro-life z całej Polski. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 22 tys. osób. 

Reklama
Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym Marszu.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę