fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Otrzymały obrączki, jako symbol zaślubin z Jezusem. „W jakiś sposób dokonujecie skoku w przepaść”

Biskup Michał Janocha włączył do grona dziewic konsekrowanych cztery kandydatki. "Dokonujecie skoku w przepaść z nadzieją, że Ktoś tam was uchwyci" - powiedział, gratulując podjęcia "odważnej i ryzykownej drogi".

Reklama

W czasie uroczystej mszy świętej cztery kobiety, ubrane na biało, leżące na posadzce archikatedry warszawskiej zostały „zaślubione naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi”. Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha, który włączył kandydatki do grona dziewic konsekrowanych podkreślił, że to „droga odważna, ryzykowna, pod prąd”.

Każda z waszych dróg do dzisiejszej konsekracji jest niepowtarzalna – mówił bp Janocha do kandydatek. W jakiś sposób dokonujecie skoku w przepaść, z nadzieją, że uchwycą was tam Jego ręce. To droga odważna, ryzykowna, pod prąd. Będzie budzić w świecie kontrowersje i nic w tym dziwnego, skoro tak było już w czasach Chrystusa. Dla jednych wasza decyzja będzie zgorszeniem, dla innych głupstwem, ale macie być dla tego świata znakiem miłości do końca – dodał.

Kandydatki do stanu dziewic konsekrowanych otrzymały od bp. Janochy obrączki, jako symbol zaślubin z Jezusem oraz brewiarz.

Reklama
Reklama

kh, Gość Niedzielny/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę