Nasze projekty

9 papieskich wskazówek dla młodzieży

12 sierpnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Ustanowiła go w 1999 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Reklama

Konferencje, dyskusje, spotkania z przedstawicielami władz, warsztaty, przedsięwzięcia artystyczne i charytatywne – to tylko niektóre z inicjatyw, które odbywają się w wielu państwach z okazji Międzynarodowego Dnia Młodzieży. Święto ma uaktywniać młodzież, zachęcać do różnych działań na rzecz rówieśników i lokalnej społeczności. Jest to również przestrzeń do wymiany poglądów i pomysłów odnośnie kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju.

Z okazji tego Święta zebraliśmy, Drodzy Młodzi, cytaty papieskie o Was i dla Was. 3 krótkie zdania przekazują Wam dziś św. Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. To właśnie oni trzej na przestrzeni ostatnich 30 lat podkreślali wielką rolę młodych w Kościele i świecie, szczególnie poprzez spotkania na Światowych Dniach Młodzieży.

Jan Paweł II

Reklama
  • Niezbędny jest dynamizm i entuzjazm, jaki właśnie wy, młodzi, możecie wnieść do Kościoła.
  • Wy, ludzie młodzi, często stoicie na skrzyżowaniu dróg i nie wiecie, którą z nich wybrać, gdzie iść. Istnieje wiele błędnych dróg, wiele łatwych rozwiązań, a także wiele niejasności. W takich chwilach nie zapominajcie, że tylko Chrystus, tylko Jego Ewangelia, Jego przykład, Jego przykazania są drogą pewną, wiodącą do pełnego i trwałego szczęścia.
  • Wy, młodzi, jesteście przyszłością i nadzieją tego świata!

Benedykt XVI

  • Wy, młodzi, nie jesteście tylko przyszłością Kościoła i ludzkości, bo to oznaczałoby ucieczkę przed teraźniejszością. Przeciwnie – jesteście młodą teraźniejszością Kościoła i ludzkości. Jesteście ich młodym obliczem.
  • Młodość – jak mówiliśmy już wielokrotnie – to wiek, w którym życie jawi się osobie w całym swym bogactwie i pełni możliwości, pobudzając do poszukiwania wyższych celów, które nadadzą temu życiu sens.
  • Wy jesteście młodzieżą Kościoła. Posyłam was zatem z wielką misją – macie ewangelizować młodych ludzi, którzy błąkają się po tym świecie jak owce bez pasterza. Bądźcie apostołami młodych.

Franciszek

  • Ludzie młodzi, którzy wybierają Chrystusa są silni, karmią się Jego Słowem i nie „opychają się” innymi rzeczami! Miejcie odwagę iść pod prąd. Miejcie odwagę prawdziwego szczęścia!
  • Postawmy Jezusa na pierwszym miejscu. On nas może uwolnić od zniewalającego nas bałwochwalstwa. Pokładajcie ufność w Bogu, droga młodzieży! On nas zna, kocha nas i nigdy o nas nie zapomina.
  • Drodzy młodzi, w Chrystusie znajduje się więc wypełnienie waszych marzeń o dobru i szczęściu. Tylko On może zaspokoić wasze oczekiwania, tak często zawiedzione fałszywymi obietnicami świata.

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite