Nasze projekty

100 dni modlitwy za maturzystów

Rusza kolejna inicjatywy Misji Gabriela – 100-dniowa modlitwa o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego przez licealistów. W tej intencji mają orędować młodzi święci, którzy będą patronować przyszłemu Sanktuarium na warszawskiej Białołęce

Reklama

Na warszawskiej Białołęce powstaje Centrum Młodych Świętych, które ma chronić dzieci i młodzież przed potopem moralnego zepsucia. W tym momencie działa już tzw. mały Domek Młodych, w którym prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Aktualnie trwa budowa kościoła, a później ma powstać Ośrodek Pomocy i Instytut św. Gabriela.

Poza św. Gabrielem Possentim, od którego imienia wzięła nazwę Misja, dziełu będzie patronować kilkoro innych młodych świętych. To właśnie przez ich wstawiennictwo prowadzona będzie 100-dniowa modlitwa o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, która rozpoczyna się z początkiem lutego.

Reklama

Akcję rozpoczyna tydzień modlitw za wszystkich maturzystów przez wstawiennictwo św. Gabriela Possentiego (1-7.02). W kolejnych tygodniach za zdających język polski będzie orędował św. Stanisław Kostka (8-14.02), matematykę – bł. Piotr Jerzy Frassati (15-19.02), język obcy – św. Dominik Savio (28.02-6.03), WOS – bł. Karolina Kózkówna (14-20.03), biologię i geografię – bł. Hiacynta i bł. Franciszek (21-27.03), chemię – św. Gemma Galgani (28.03-3.04), fizykę – bł. Pio Campidelli (4-10.04), historię – św. Maria Goretti (11-17.04).

Reklama

Dodatkowo modlitwą za wstawiennictwem św. Tereski od Dzieciątka Jezus zostaną otoczeni nauczyciele (7-13.03), św. Faustyny – sprawdzający i egzaminujący (18-24.04), św. Teresy z Los Andes – rodziny maturzystów (25.04-4.05) a przez 9 dni będzie też trwała Nowenna do św. Gabriela (19-27.02).

W intencji maturzystów modlić się będą wierni parafii św. Mateusza na Białołęce i wszyscy, którzy zgłoszą taką chęć w internecie. „Co tydzień będziemy przesyłać ludziom w internecie modlitwy za wstawiennictwem wspomnianych świętych w intencjach zgodnych z planem” – mówi Michał Osiej odpowiedzialny za akcję.

Reklama

Swoje intencje można zostawiać w komentarzach na stronie www.misjagabriela.pl/100dnimodlitwyzamaturzystow.

Patronem Misji Gabriela jest św. Gabriel Possenti, znany we Włoszech jako Święty Uśmiechu. W sanktuarium tego świętego w Isoli gościł kilka lat temu abp Henryk Hoser SAC i zachwycił się tym, jak Gabriel inspiruje włoską młodzież. Hierarcha powierzył proboszczowi parafii św. Mateusza na Białołęce budowę miejsca, które ma pomagać młodym ludziom.


pra / Kraków

skalski„Mam odwagę mówić o cudzie”.

Historia lekarza, który o swoich pacjentów walczy do końca

O Adasiu, „cudownie ocalonym dziecku z Polski” pisały media na całym świecie – od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.
Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas – zawsze trzeba walczyć…

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite