Nasze projekty

Plan na Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek proponujemy kilka zadań, które pomogą przeżyć ten dzień świadomie i z zaangażowaniem.

Reklama

W Wielki Czwartek zachęcamy oczywiście, by pomodlić się za wybranego księdza. To dzień, kiedy wspominamy Ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, więc to idealna okazja, by pamiętać o kapłanach, których spotkaliśmy na swojej drodze. Warto wysłać do nich życzenia lub pomodlić się za nich jedną z modlitw.

To także dobry dzień, by pomyśleć, co można zrobić, by być sługą. Dobrze znamy gest umycia nóg, który pojawia się na Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jezus umywając nogi apostołom, pokazuje nam, jak powinna wyglądać prawdziwa służba. Zastanówmy się, co możemy zrobić, by ten gest uczynić wobec drugiego człowieka poza Liturgią – zwłaszcza, że w tym roku nie zobaczymy tego obrzędu w czasie Mszy.

Dzień Ustanowienia Eucharystii to także zaproszenie, by naprawdę uważnie przeżyć Mszę Świętą. Jak się do niej przygotować? O tym opowiadają ministranci, którzy na co dzień służą przy ołtarzu. Słowami ich ministranckiej modlitwy możesz pomodlić się o dobre przeżycie dzisiejszej Mszy. 

Reklama

Wieczorem zachęcamy, by wziąć udział we Mszy Wieczerzy Pańskiej – choćby wirtualnie. Na naszym portalu znajdziecie po południu propozycję transmisji, z której możecie skorzystać, by uczestniczyć w tej Liturgii.

Wieczorem warto czuwać przy Jezusie. Triduum to czas, który warto przeżyć w bliskości z Tym, który oddał za nas życie. Przygotowaliśmy plan wydarzeń biblijnych, które krok po kroku pozwolą towarzyszyć Jezusowi w Jego ostatnich godzinach. Zapraszamy, by pomodlić się także tego dnia piękną Litanią do Chrystusa Kapłana i Żertwy.


Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę