Nasze projekty

Zwykły czas niezwykły

Nasz życiowy kalendarz złożony jest z przeróżnych zwykłych dni, którym nadaliśmy zupełnie niezwykłe znaczenie

Reklama

Jezus nie urodził się w Boże Narodzenie. Dziwne, prawda? No ale to przecież zwykły dzień (jak co dzień) w Betlejem stał się Bożym Narodzeniem. Podobnie nikt z nas nie urodził się w swoje urodziny, tylko jeden ze zwykłych dni stał się dniem naszych urodzin i z tego powodu stał się niezwykły.

Całe nasze życie zbudowane jest z okresów zwykłych, które składają się na niezwykłość naszego życia.

Reklama
Reklama

Marzenia o własnym mieszkaniu, domu ma każdy. Obmyślamy całymi dniami i miesiącami jak to też sobie wszystko pięknie urządzimy. Jakie piękne meble będą uświetniały te wszystkie pomieszczenia, jakie obrazy, dywany, lustra, kafelki, itd., itd… I kiedy już mamy to własne mieszkanie zaczynamy w nim mieszkać, mijają tygodnie, miesiące, lata… Lampa, której szukaliśmy z zapałem kilka miesięcy, staje się zwyczajną lampą. Rama obrazu, na którą czekaliśmy tygodniami, jest teraz zwykłą, przykurzoną ramą. Materac posiadający wszelkie atesty i naprawdę najlepszy z najlepszych, jest zwykłym materacem do spania. (Czytaj więcej: Mistyka codziennego życia w trzech krokach)

Z czasem wszystko nam powszednieje. Staje się zwyczajne. Każda praca, każda pasja, każda relacja. Wszystkie uniesienia i emocje związane z poznaniem kogoś nowego, stają się z czasem codziennością.

Reklama
Reklama

Jednak to właśnie każdy zwykły dzień i każdy zwykły czas, stają się niezwykłe poprzez wydarzenia, które go tworzą. Każda mama wie, że odmierza swój czas, że lokalizuje w czasoprzestrzeni wspomnienia na podstawie tego kiedy, które dziecko się urodziło. To wyznacza jej kalendarz wspomnień. Wokół narodzin dzieci „kręcą się” wszystkie inne wydarzenia. Nasz życiowy kalendarz złożony jest z przeróżnych zwykłych dni, którym nadaliśmy zupełnie niezwykłe znaczenie. (czytaj więcej: Zwykłe niezwykłe małżeńskie życie)

pexels-photo-115085

Reklama

I najczęściej dopiero, gdy coś tracimy, nabiera to dla nas dużej wartości. Zakończona przyjaźń, utracona praca, sprzedane mieszkanie, brak możliwości realizowania pasji, utrata zdrowia. W momencie kiedy pojawia się ryzyko straty, zaczynamy mieć poczucie, jaką naprawdę miało dla nas wartość.

Każdego dnia mamy więc nadawać naszemu życiu wielki sens, wielką niezwykłość. Jesteśmy zdolni czynić zwykły czas niezwykłym, właśnie dlatego, że do nas należy i od nas zależy, my go budujemy (zobacz: Kalendarz niezwykły)

Jeśli więc dane nam będzie życie wieczne, niech ono będzie zwykłe, bo taka zwykłość budowana z dnia na dzień z Panem Bogiem musi być niesamowicie niezwykła (czytaj więcej: Wieczność to okres zwykły)


Wieczność to okres zwykły

Mistyka codzienności w trzech krokach

Zwykłe niezwykłe małżeńskie życie

Kalendarz niezwykły

Adam Szustak OP: w okresie zwykłym mamy tylko jedno zadanie…

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę