Nasze projekty

Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!

Pan Bóg nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Tylko On umie to sprawić, byśmy w czasie, kiedy musimy być daleko, byli znacznie bliżej. Bliżej Niego. Bliżej Chrystusa. Wraz z WielkaNocą przychodzi do nas Wielka Nadzieja.

Reklama

Możemy powiedzieć dziś jak uczniowie na drodze do Emaus: a myśmy się spodziewali…, tak, spodziewaliśmy się, ba, nawet planowaliśmy mocno, jak spędzimy te święta, jak wychwalimy Pana Jezusa. W którym kościele, w jakiej wspólnocie, jak żarliwie będziemy razem śpiewać i modlić się, jakie przygotujemy koszyczki do święcenia, jak będziemy spędzać czas z rodziną… Jak przeżyjemy ten najważniejszy czas w roku.

I przeżywamy. Tyle, że jeszcze bardziej. Tylko Bóg mógł to tak poukładać, że każdy z nas, nawet osoby, które niezbyt przykładały się dotąd do celebracji niedzieli, wszyscy nagle staramy się świętować jeszcze bardziej. Dotąd szliśmy do kościoła, gdzie wszystko było gotowe, piękne, czyste, świece zapalone, pieśni zaplanowane, ołtarz przygotowany. Teraz sami w swoich małych domowych Sanktuariach dbamy, by krzyż był odpowiednio ustawiony, piękne świece zapalone, by godnie przygotować miejsce modlitwy.

Bóg ze wszystkiego, co złe, z naszych błędów, grzechów, niemocy zawsze potrafi wyprowadzić dobro. On to cudownie sprawił – możemy mówić za prefacją – że jeszcze bardziej czujemy się dziś plemieniem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem odkupionym i jeszcze bardziej chcemy wszędzie głosić wszechmoc Tego, który nas wezwał z ciemności do Swojego przedziwnego światła.

Reklama

U Boga zawsze jest tak, że wraz z wielkim nieszczęściem spływa na nas jeszcze większa łaska. Oczywiście, każdy z nas wolałby w czasie wielkanocnym być w kościele. Każdy z nas ma ogromną tęsknotę do wspólnoty, do bycia razem przy grobie Pana Jezusa, do adoracji Jego krzyża, do wspólnej radości z Jego Zmartwychwstania. Jednak paradoksalnie, przez ten czas, który został nam dany, będziemy jeszcze bardziej w kościele niż byśmy tam w rzeczywistości byli. Będziemy jeszcze bliżej Pana Jezusa, niż gdybyśmy klęczeli przy Jego grobie. Łaska Ducha Świętego, który w nas pobudził to plemię wybrane, ten naród święty jest kolejnym cudem zesłanym nam wprost z Nieba.

Jezus nie będzie sam. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że będzie mniej samotny niż zwykle. Zawsze czujemy o wiele większą tęsknotę i wartość czegoś, gdy zostanie nam to zabrane. Dlatego w te święta będziemy jeszcze bardziej pod Krzyżem i jeszcze bardziej będziemy oczekiwać Poranka Zmartwychwstania. Tego roku z większą mocą i nadzieją w sercach będziemy słyszeć wielkie Jezusowe – JAM JEST.

I kiedy tylko już to będzie możliwe, wtedy jak na skrzydłach pognamy do kościoła, by dziękować za to, że bez względu na to, co nas spotyka On JEST.

Reklama

Jezus na Krzyżu odczuwał najboleśniejszą samotność, jaką może wyobrazić sobie człowiek. 

I właśnie z tej samotności mówi nam – JAM JEST.

Reklama

 

Bez względu na to, czy jesteś w kościele, na liturgii, przed ołtarzem, czy w domu, 

z rodziną, sam, z osobą potrzebującą, samotną – JAM JEST.

 

JAM JEST – w Twoim lęku, niepokoju o zarażenie.

JAM JEST – w Twojej obawie o przyszłość.

JAM JEST – z Twoją rodziną.

 

JAM JEST – także w Twojej radości.

 

JA JESTEM Zmartwychwstanie i Życie. 

Odwagi!

JA JESTEM z Tobą przez wszystkie dni aż do skończenia świata!

 

***

 

Wszystkim naszym Czytelnikom życzę wielkiej radości z obecności Pana.

Niech Zmartwychwstały Jezus zawsze będzie w naszych sercach.

Niech wypełnia naszą samotność i pustkę.

Niech niesie nam spokój i nadzieję.

 

Pięknego Triduum Paschalnego.

Cudownego Zmartwychwstania.

 

w imieniu Redakcji Stacji7

życzy Aneta Liberacka – redaktor naczelna

W tym numerze:

Triduum w domu [MATERIAŁY DO POBRANIA]


Potrzeba nam spojrzeć na Matkę


Świąteczna spowiedź a koronawirus


Droga Krzyżowa z Papieżem 2020


„Oto Człowiek”. Droga Krzyżowa inna niż wszystkie


Samotność Jezusa


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę