Nasze projekty

Szkoła św. Tomasza: Bez modlitwy ani rusz

Możesz nauczyć się wielu technik przyswajania wiedzy, wypróbować wiele metod rozwoju w różnych dziedzinach. Jednak cokolwiek byś nie robił, o jednym nie możesz zapomnieć. Modlitwa musi pozostać w centrum twojego życia.

Reklama

Nie chodzi o to, by w życiu nic nie robić. Jeśli nie wybrałeś życia klauzurowego, nie możesz założyć, że zajmiesz się głównie modlitwą. Bez nauki, pracy, wysiłku daleko nie zajdziesz. Możesz jednak osiągać znacznie lepsze efekty, kiedy wszystkie ziemskie czynności wzbogacisz modlitwą.

Pomocna może tu być benedyktyńska reguła “Módl się i pracuj”, z której da się stworzyć przydatne modyfikacje. Módl się i ucz, i sprzątaj, i pomagaj innym, itd. Co więcej, każdą z aktywności możesz uczynić modlitwą, jeśli będziesz wykonywał ją z dobrymi intencjami i na chwałę Boga.

Reklama
Reklama

tomasz4
tłum. dr Michał Wilk – Orygenes.pl

Dlaczego modlitwa jest tak ważna? Bo bez niej chrześcijańskie życie zamiera. Dobrze ujął to niemiecki ksiądz Romano Guardini, który pisał: “Można mieć okresy, w których modlitwa kuleje, ale nie można utrzymać wiary na stałe nie modląc się, tak jak nie można żyć nie oddychając.”

Reklama
Reklama

Jeśli jesteś chrześcijaninem, musisz się modlić. Choćby najbardziej nieporadnie, w największym znięchęceniu, ale nie ustannie. Bo bez modlitwy chrześcijanin nie może owocować. Bez modlitwy chrześcijanin umiera…


Rubin_LepiejGretchen Rubin – „Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście”

Reklama

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada daje Ci szczęście?
Zastanawiasz się, czemu nie możesz znaleźć czasu, by robić to, co kochasz?

Autorka bestsellerowego Projektu szczęście daje odpowiedź: z powodu nawyków. To przyzwyczajeniom zawdzięczamy zdrowie, szczęście i spełnienie, lub przeciwnie – stres i frustrację. Rubin w żywy i dowcipny sposób pokazuje, jak naprawić swoje życie bez konieczności podejmowania trudnych decyzji i robienia czegokolwiek wbrew sobie. Ponieważ każdy z nas jest inny, proponuje 21 strategii. Poznaj je i wybierz własną drogę do szczęścia.

 

 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę