Nasze projekty

Światowe Spotkanie Młodzieży Kultur Rdzennych

Kryta słomą chata symbolizuje jedność młodzieży różnych kultur, ziarno kakaowca oznacza wspólne, braterskie świętowanie, kolba kukurydzy wyraża pragnienie nasycenia, także duchowego. Każdy z nas skądś jest. Ważne by to pielęgnować

Reklama

„Pamiętamy o naszej przeszłości, aby z odwagą budować przyszłość” – to hasło Światowego Spotkania Młodzieży Kultur Rdzennych, które w styczniu 2019 r. poprzedzi główne obchody Światowych Dni Młodzieży.

 

Jak wyjaśniają organizatorzy zlotu młodzieży reprezentującej rdzenne kultury na całym świecie, spotkanie to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by wszyscy młodzi stali się budowniczymi przyszłości i zarazem okazja do wymienienia się doświadczeniami wiary i tożsamości kulturowych pielęgnowanych przez młodych ludzi na wszystkich kontynentach. Ideę spotkania wyjaśniają także poprzez barwny logotyp wydarzenia.

Reklama
Reklama

 

Kryta słomą chata symbolizuje jedność młodzieży różnych kultur, ziarno kakaowca – uważane za święte w wielu plemionach środkowoamerykańskich – oznacza wspólne, braterskie świętowanie, kolba kukurydzy wyrażają pragnienie nasycenia, także duchowego, kameleon – wolę poszanowania Stworzenia i jego różnorodności, korzenie – przywiązanie do swojej ziemi i jej historii.

 

Reklama
Reklama

Setki uczestników z różnych stron świata spotkają się w panamskiej diecezji David w dn. 17-20 stycznia 2019 r. a następnie wspólnie udadzą się do stolicy kraju by wziąć udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM, które odbędą się tam w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Obecnie trwają prace nad programem tego nietypowego spotkania.

abd (KAI) / Panama

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite