Nasze projekty
© Mazur/episkopat.pl

Światowe Dni Młodzieży otwarte!

Skąd przychodzimy na to spotkanie? Gdzie dziś jesteśmy w tym momencie życia? Dokąd dalej podążymy i co stąd ze sobą zabierzemy? - te trzy pytania postawił młodym ludziom kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy otwarcia 31. ŚDM

Reklama

To pierwszy drogowskaz, jaki otrzymali młodzi oczekujący na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Dziś ich oczekiwaniu na rozpoczęcie mszy towarzyszyła burza, która przeszła nad Błoniami. Niesprzyjające początkowo warunki atmosferycznie nie zniechęciły młodzieży. Na Błoniach zgromadziło się, jak podają organizatorzy, 200 tys. młodych z całego świata.

Szukajmy odpowiedzi – zachęcał ich kard. Dziwisz i przekonywał: „Możemy stawić czoło wyzwaniom dzisiejszego świata, w którym człowiek wybiera między wiarą i niewiarą, między dobrem i złem, między dobrem i złem, miłością i jej zaprzeczeniem”.

Reklama
Reklama

„Od nas od naszej wiary i świętości zależy oblicze Kościoła. Od nas zależy by docierał on z Ewangelią do tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa albo nie znają go w wystarczającym stopniu” – mówił.

blonia-msza
© Mazur/episkopat.pl

Reklama
Reklama

„Może podejmiemy w tych dniach pewne ważne postanowienia? Może postawimy sobie nowe cele w życiu? Może usłyszymy wyraźny głos Jezusa, by zostawić wszystko i i pójść za Nim?” – podpowiadał młodym metropolita krakowski i zachęcał „Podejmijmy wyzwanie. Dzielmy się w tych dniach tym, co mamy najcenniejsze. Dzielmy się naszą wiarą, doświadczeniami, nadziejami”.

Światowe Dni Młodzieży – to będzie intensywne duchowe doświadczenie, wymagające również pewnego trudu. Kard. Dziwisz i zachęcał uczestników ŚDM, by dobrze wykorzystali czas katechez głoszonych przez biskupów oraz słuchali przesłania papieża Franciszka. Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, że warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los.

Reklama

dziwisz

Szczególnym rysem Mszy na Błoniach, było zwrócenie uwagi na obecność na ŚDM w Krakowie pielgrzymów z krajów, w których ludzie cierpią z powodu konfliktów i wojen, dzieci umierają z głodu, a chrześcijanie są okrutnie prześladowani. „Są wśród nas młodzi pochodzący z rejonów świata, gdzie do głosu dochodzi przemoc, ślepy terroryzm, gdzie rządzący uzurpują sobie władzę nad człowiekiem i narodami – mówił kard. Dziwisz i prosił młodych, by w szczególny sposób modlili się za księdza, który we Francji został zamordowany podczas sprawowania Eucharystii.


Serwis o ŚDM tworzymy we współpracy z Archidiecezją Warszawską

archwwa


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę