Nasze projekty

ŚDM: 360 tys. ostatecznie zarejestrowanych pielgrzymów

360 tysięcy osób ze 187 krajów zarejestrowało swój udział w Światowych Dniach Młodzieży. Do Krakowa za dwa tygodnie najliczniej przyjadą młodzi Polacy, Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Zamiar przyjazdu na ŚDM deklarowało około 560 tysięcy osób, ale ostatecznie do wczoraj swój udział potwierdziło 360 tysięcy pielgrzymów.

Reklama

„Liczba w pierwszej fazie rejestracji, była liczną wirtualną. Organizatorzy z poszczególnych krajów zakładali, że zorganizują
na przykład grupę pięciotysięczną, najpierw ją rejestrowali, a potem dopiero szukali chętnych. Dlatego dane z pierwszej fazy rejestracji były na wyrost” – mówi biskup Damian Muskus – koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM. W drugiej fazie rejestracji pielgrzymi wybrali konkretne pakiety. Obejmują one między innymi transport, zakwaterowanie i wyżywienie. W trakcie uroczystości będą też mogli liczyć na miejsca bliżej ołtarza.

Liczba zarejestrowanych pielgrzymów nie wpływa na szacunki organizatorów dotyczące liczby uczestników głównych uroczystości. Do Krakowa może przyjechać 1,5 miliona osób. „Nigdy nie ukrywaliśmy, że spotkanie młodych z papieżem jest wydarzeniem otwartym. Każdy, kto będzie miał takie życzenie, będzie mógł przybyć na krakowskie Błonia i Campus Misericordiae w Brzegach” – mówił biskup Muskus.

Komitet Organizacyjny ŚDM dla osób, które chcą jeszcze wykupić pakiet pielgrzyma i wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży uruchomił rejestracje last minute, która potrwa do 22 lipca. Dla osób niezarejestrowanych z Polski, Komitet przygotował zaproszenia, które będą rozprowadzane przez wszystkie diecezje w kraju.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/mitro/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite