Nasze projekty

Palestyna na ŚDM: Zaskoczyła ich zieleń

Najbardziej zaskoczyła ich polska zieleń, bo w ich rodzinnym kraju wszędzie jest pustynia. Mary, Miriam i Joyce przyjechały na ŚDM z samego Betlejem.

Reklama

Dni w diecezji dziewczyny spędziły w Radomiu. Przyjechały tu jako pierwsza i zarazem najmniejsza grupa. Bardzo chciały poznać polską kulturę i zwyczaje. Na początku zdziwiło ich to, że ludzie w Polsce nie pozdrawiają się zbyt czesto. W Betlejem, z którego pochodzą, wszyscy się znają, więc „cześć” można usłyszeć tam kilkanaście razy dziennie.

Ze szczerym podziwem podziwiały również polską zieleń – powiedzieli, że w Palestynie nie ma tylu zielonych drzew, a ich krajobraz to w większości pustynia. W drodze powrotnej z wycieczki z Warszawy kilka razy prosili nawet kierowcę, aby zwolnił, żeby mogli jeszcze podziwiać widoki za oknem.

Joyce w tym roku skończyła szkołę, właśnie wybiera się na studia. Mary niedawno otworzyła swoje biuro turystyczne, a najcichsza z nich, Miriam jeszcze się uczy, a w przyszłości zamierza studiować.

Reklama
Reklama

Zapytane dlaczego przyjechały do Polski, odpowiadają, że chciały zobaczyć papieża Franciszka oraz entuzjazm młodych ludzi. Przyznają, że w Palestynie nie mieszka zbyt wielu chrześcijan, a tym bardziej katolików dlatego spotkanie w Krakowie będzie dla nich szansą na ponowne rozpalenie swojej wiary.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite