Nasze projekty

Oficjalna aplikacja ŚDM już gotowa

W Krakowie zaprezentowano aplikację mobilną "Pielgrzym", która w czasie Światowych Dni Młodzieży będzie służyła zarówno pielgrzymom jak i mieszkańcom. Aplikacja działa w dziewięciu językach i zawiera m. in. informacje o najważniejszych wydarzeniach, mapy z lokalizacjami parkingów, stref gastronomicznych i punktów medycznych.

Reklama

Aplikacja „Pielgrzym” została stworzona przez Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 i firmę Comarch, która była odpowiedzialna za stronę techniczną.

Aplikacja działa w dziewięciu językach i zawiera m.in. informacje o najważniejszych wydarzeniach ŚDM, mapy z lokalizacjami parkingów, stref gastronomicznych i punktów medycznych, a także opisy krakowskich zabytków, atrakcji turystycznych oraz treści religijne, modlitewniki, homilie papieskie oraz program ŚDM.

SDMapka3Ponadto w aplikacji znajdują się numery do służb bezpieczeństwa, konsulatów i ambasad. Są także mapy, punkty gastronomiczne i medyczne, poradnik pierwszej pomocy, a także miejsca parkingowe i te, z których wyrusza transport. Każdy pielgrzym może zaznaczyć w aplikacji, gdzie nocuje i ona pomoże mu w dotarciu do miejsca noclegowego. „Pielgrzym” zawiera także radio, dzięki któremu każdy uczestnik uroczystości będzie mógł na bieżąco słuchać tłumaczeń homilii w swoim języku.

Reklama

Zdaniem Barbary Waszkiewicz, dyrektora sprzedaży Comarch SA, aplikacja przygotowana została tak, aby była pomocna dla każdego. „Dla pielgrzyma zarejestrowanego, ponieważ jest tam cała część poświęcona jego wyżywieniu, transportowi, zakwaterowaniu oraz dla tych, którzy się nie zarejestrują, ale zdecydują się przyjechać oraz dla mieszkańców i osób, które przyjmują pielgrzymów. W aplikacji są rozmówki ułatwiające komunikację” – wyjaśnia Barbara Waszkiewicz.

Aplikacja zawiera również dział „rozrywka”, w której znajduje się gra o ŚDM oraz quiz.

Zdecydowana większość treści aplikacji będzie dostępna offline, czyli w sytuacji, kiedy nie będzie łączności internetowej. „Pielgrzym” jest dostępny na urządzania mobilne z systemami operacyjnymi: Android, iOS, Windows Phone. Aplikację należy pobrać tam, gdzie jest łatwy dostęp do internetu i pobrać wszystkie elementy, jakich aplikacja wymaga, ponieważ wtedy będzie działać poprawnie.

Reklama

led / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite