Nasze projekty

Jak żyć po ŚDM? 8 porad

W poradniku dla wolontariuszy ŚDM znalazło się kilka wskazówek przydatnych podczas powrotu do domu. Porady te mogą jednak zastosować wszyscy pielgrzymi, którzy wrócili z ŚDM napełnieni pozytywnymi emocjami. Jak nie stracić tego, co ważne?

Reklama

1. Wróciłeś do domu. Usiądź wygodnie i w modlitwie podziękuj Bogu za wspaniały dar i niepowtarzalną przygodę, której doświadczyłeś.


2. Staraj się utrzymywać regularny kontakt z poznanymi znajomymi podczas ŚDM. Rozjechaliście się, ale to nie koniec świata. Jeżeli Bóg chce – spotkacie się na kolejnych ŚDM, a może nawet wcześniej.


3. Dostrzeż zmiany, które dokonały się w Tobie po zakończeniu wolontariatu – zdobyłeś unikatowe doświadczenie i wspaniałą lekcję życia, spojrzałeś na świat z innej perspektywy, odkryłeś wspólne wartości, w które wierzysz Ty i mnóstwo innych osób na całym świecie.

Reklama
Reklama

4. Wykorzystaj szansę, którą otrzymałeś. Nie trać motywacji, bądź aktywny, realizuj swoje pasje, zachęcaj inne osoby do odkrywania swoich talentów i pogłębiania wiary, rozwijaj swój duchowy potencjał i twórz piękne relacje z Bogiem i bliskimi Ci osobami.


5. Nie bój się uczuć, które są w Tobie. Jeżeli chcesz się nimi podzielić, porozmawiaj z bliskimi lub znajdź wspólnotę, duszpasterstwo, w których opowiesz o swoich doświadczeniach.


6. Weź kartkę i długopis i wypisz wszystkie kompetencje i umiejętności, które dzięki wolontariatowi ŚDM zdobyłeś. Powieś tę listę nad biurkiem i nie ustawaj w rozwijaniu tych kwalifikacji.

Reklama
Reklama

7. Niech uczynki miłosierdzia staną się codziennością – jak pacierz, rytuałem – jak kawa na tarasie i radością – jak wspólne wyjście z przyjaciółmi.


8. Rozpocznij przygotowania do kolejnej przygody życia i… do zobaczenia na następnych ŚDM!

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite