Nasze projekty

Wierzę, żeby zrozumieć – wywiad z ks. M. Hellerem

Ksiądz, filozof, kosmolog, współtwórca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, laureat licznych nagród i wyróżnień, autor kilkudziesięciu książek. Po raz pierwszy ks. prof. Michał Heller w osobistej rozmowie opowiada o swoich życiowych wyborach

Reklama

„Wierzę, żeby zrozumieć” to wywiad-rzeka, który z ks. Michałem przeprowadzili Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana. Książka jest obszerną opowieścią o życiu osobistym ks. Hellera. Pokazuje drogę od dzieciństwa na Sybirze po czerwone dywany Pałacu Buckingham.

Pierwszą edukację pobierał w radzieckim kołchozie, by po wielu latach zająć się wyjaśnianiem natury Wszechświata. Studia i pierwsze lata życia kapłańskiego upłynęły mu pod znakiem trudnych gier z władzami komunistycznymi. Na seminariach w Castel Gandolfo spotykał się z Janem Pawłem II. Uważa, że Bóg – którego nazywa Wielkim Nieznajomym – uprawia matematykę. W wolnych chwilach oddaje się zamiłowaniu do kryminałów i zabaw na symulatorach lotów.

Zrąk  księcia Filipa otrzymał Prestiżową Nagrodę Templetona za pokonywanie barier między nauką a religią. Oba oblicza księdza Hellera – to naukowe i to duchowne, a przede wszystkim także trzecie, prywatne – wyłaniają się w pełnej krasie z tej barwnej i wielowątkowej opowieści.

Reklama
Reklama

Czytelnicy Stacji7 otrzymują na zakup książki specjalny rabat 35% na zakup książki!


wklejka_heller

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę