fot. Tik-Tok

O. Paweł Krupa na TikToku: „Szukajcie prawdy, a ona sprawi, że będziecie wolni”

Tik-toker z Sankt Petersburga nagrywa osoby spotkane na ulicy. Pewnego dnia zobaczył o. Pawła Krupę OP i poprosił go o zdjęcie i radę dla młodego pokolenia. Ojciec odpowiedział: "tak się składa że trafiliście na księdza i to w dodatku katolickiego. I są takie słowa, która chciałbym powiedzieć wszystkim: zarówno młodym jak i starszym - szukajcie prawdy, a ona sprawi że będziecie wolni".

Reklama

Danil_owl to Tik- Toker z Petersburga, który nagrywa napotkanych na ulicy przechodnich. Prosi ich o zdjęcia i krótki przekaz do publiczności. Tak się stało, że pewnego dnia na jego drodze stanął o. Paweł Krupa. Poproszony o zdjęcie i radę dla młodego pokolednia odpowiedział: Tak się składa że trafiliście na księdza i to w dodatku katolickiego. I są takie słowa, która chciałbym powiedzieć wszystkim: zarówno młodym jak i starszym – szukajcie prawdy, a ona sprawi że będziecie wolni.

Film jest obecnie najpopularniejszym tik-tokiem na koncie młodego twórcy. Ma obecnie aż 8,7 mln wyświetleń.

@danil_owl

Ищите правды, она вас сделаем свободными 🔥 #фотограф#волгоград#GoWinterGames#уличнаяфотография#фотографроссия#фотографволгоград

Reklama
Reklama
♬ Snow – Piano Music – Background Music

O. Paweł Krupa OP

Ojciec Paweł Krupa OP w sierpniu 2021 r. został mianowany przez prowincjała, nowym przełożonym domu dominikanów w Petersburgu. Dominikanie pełnią tam posługę w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Ojciec Paweł, ur. w 1965 r., jest doktorem teologii. Po święceniach prezbiteratu przez rok pracował w Rzeszowie, potem wiele lat przebywał za granicą (Paryż, Rzym) gdzie studiował i pracował w Commissio Leonina uczestnicząc w pracach nad wydaniem krytycznym dzieł św. Tomasza z Akwinu. Po powrocie do Polski, w latach 2010-2016 był dyrektorem dominikańskiego Instytutu Tomistycznego w Warszawie, a następnie przez trzy lata – kapelanem mniszek dominikańskich w Radoniach. Od dwóch lat przebywa w Petersburgu, od roku pełni funkcję dziekana dekanatu północnego Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie.

kw, tik-tok, dominikanie.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę