Nasze projekty
fot. Archiwum FSK / Instytut Prymasowski / Pexels / Stacja7

Nowi błogosławieni na każdy miesiąc roku. Znajdź cytat dla siebie!

Przygotowując się do beatyfikacji Matki Czackiej i Prymasa Wyszyńskiego, nie sposób nie sięgnąć do ich nauk. Warto znaleźć w nich coś dla siebie - choć jedną myśl przewodnią od nowych błogosławionych.

Reklama

Wybraliśmy po 12 cytatów Matki Czackiej i Prymasa Wyszyńskiego. Zachęcamy, by wybrać jeden z nich i potraktować jako inspirację, motywację do własnego rozwoju.

Niezdecydowanym proponujemy cytaty pogrupowane na poszczególne miesiące roku. Dla urodzonych w styczniu inny duet cytatów, dla tych z lutego – inny i tak aż do grudnia. Można wybrać także swój ulubiony miesiąc lub związany z ważną rocznicą.

STYCZEŃ

Szczęśliwy ten człowiek, jeżeli wśród bólu, wyzwolony ze wszystkiego, tylko Boga szuka i Jego znajdzie. Wtedy pozostaje tylko dusza i Bóg, Bóg i dusza. Wtedy wśród cierpienia i bólu zaczyna człowiek nowe życie, życie pełne radości i szczęścia wśród cierpień, bólu i łez.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Reklama
Reklama

Człowiek jest podobny do Boga w tym, że pragnie prawdy i dąży do prawdy, a znajduje ją tylko w Bogu. Jest podobny i w tym, że pragnie sprawiedliwości i szuka jej na różne sposoby, a gdy nie znajduje, nie traci nadziei, że przynajmniej Bóg jest sprawiedliwy. Doznawszy wielu krzywd na świecie, liczy jeszcze na Bożą sprawiedliwość.
kard. Stefan Wyszyński

LUTY

Życie człowieka żyjącego z wiary, choć na pozór często szare i nudne, jest w rzeczywistości pełnym treści i światła. W swoich obowiązkach widzi on wyraz woli Bożej i dlatego stara się je spełnić dokładnie z miłości ku Niemu. Ma drogę jasno wytkniętą przed sobą i dlatego ze spokojem idzie naprzód, nie oglądając się na żadne względy ludzkie.
Matka Elżbieta Róża Czacka

W poznaniu woli Bożej znajdujemy pełny i całkowity spokój. Wola Boża jest zawsze powiązana z miłością, dobrocią i miłosierdziem, z mądrością i wszechwiedzą Boga, który patrzy na początek i kres naszego życia. On jeden jest nieomylny w układaniu planów.
kard. Stefan Wyszyński

Reklama
Reklama

MARZEC

Pycha sprawia, że wszystko, co wielkie, staje się dzięki niej małym, a wszystko, co małe, zwiększa się do niemożliwych rozmiarów.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.
kard. Stefan Wyszyński

KWIECIEŃ

Cierpienie oczyszcza nas ze wszystkiego, co w nas nieczystego.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Reklama

Każde cierpienie ma swój głęboki sens, który powoli odsłania się jak upływają dni i przepływają bóle. To jest sens Boży, nie ludzki…
kard. Stefan Wyszyński

MAJ

Gdy człowiek raz zrozumie do gruntu, że cierpienie jest w życiu czynnikiem oczyszczającym i uzdrawiającym duszę, że jest mu wprost od Boga danym, wówczas każde cierpienie, każda przeciwność nawet, obracać mu się będzie na pożytek.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Bóg i wtedy nas miłuje, gdy uświęca cierpieniem.
kard. Stefan Wyszyński

CZERWIEC

Przeciwności wykazują nam, jak słabymi jesteśmy, a jak bardzo pomocy Bożej potrzebujemy. W tej słabości jest początek doskonałości, wtedy człowiek przestaje ufać sobie, a coraz więcej ufa Bogu i tylko w Nim całą swoją nadzieję pokłada.
Matka Elżbieta Róża Czacka

We wszystkim, co człowieka w życiu spotyka, trzeba dopatrzeć się śladów tej Bożej miłości. Wtedy wstępuje radość do duszy, która może całkowicie zaufać kierowniczej Mądrości Bożej.
kard. Stefan Wyszyński

120. rocznica urodzin Prymasa Wyszyńskiego

3 sierpnia 1901 roku – czyli dokładnie 120 lat temu – urodził się kard. Stefan Wyszyński.W dniu swoich 23. urodzin przyjął święcenia kapłańskie. Dziś, w oczekiwaniu na jego beatyfikację, coraz lepiej poznajemy jego historię życia, częściej słyszymy jego nauczanie, wracają do nas słowa jego zawołania: "Soli Deo per Mariam".W rocznicę urodzin Prymasa Wyszyńskiego przypominamy jego wyjaśnienie tego hasła. Weźmy je sobie do serca – jako rachunek sumienia, jako zadanie, jako program na naszą codzienność.___________________Książka "Ojciec wolnych ludzi" już w przedsprzedaży!? https://ojciecwolnychludzi.stacja7.pl/ ?

Posted by Stacja7.pl on Monday, August 2, 2021

LIPIEC

Życie każdego człowieka jest pełne drobnych, ale dotkliwych przykrości, które jeżeli są brane z punktu widzenia wiary, przestają być przykrością.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!
kard. Stefan Wyszyński

SIERPIEŃ

Życie każdego człowieka jest próbą. O ile trzyma się prawa, o tyle dochodzi do nagrody wiecznej. Cierpienie jest próbą albo pokutą, a raczej karą, która się zamienia w pokutę, o ile człowiek dobrze cierpi.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Wszystko, co ma służyć zbawieniu świata, przechodzi przez próby i nosi na sobie jakieś podobieństwo Chrystusowego Krzyża.
kard. Stefan Wyszyński

WRZESIEŃ

Ludzie obecnych czasów nie umieją po większej części cierpieć i dlatego jest im źle.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Swoją wiarą i nadzieją możecie pomagać innym, którzy są wokół Was: obok – na łóżku, w innej sali czy w innym szpitalu. Wielu ludzi oczekuje waszej pociechy i pomocy, mimo, iż sami cierpicie.
kard. Stefan Wyszyński

PAŹDZIERNIK

Zwykle po okresach cierpień dobrze zniesionych następuje okres wielkiego pokoju, pociechy i radości. Wtedy człowiek wyraźnie widzi to działanie Boga, opiekującego się specjalnie i z wielką miłością każdym swoim stworzeniem, jakby tylko nim jednym miał się opiekować i zajmować.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Bóg rozmawia z każdym i każdemu ma wiele do powiedzenia, choćby to był człowiek biedny, nieszczęśliwy, tonący w swoim maluczkim, ciasnym życiu. Bo każdego człowieka chce podnieść, oczyścić i wywyższyć.
kard. Stefan Wyszyński

LISTOPAD

Cierpienie dobrze przyjęte jest pokutą, jest czyśćcem. Co za szczęście móc po skończonym życiu wprost pójść do nieba. Na to Pan Jezus nic więcej od nas nie wymaga, tylko tego, byśmy na każdy dzień krzyż nasz codzienny cierpliwie dźwigali z miłości ku Niemu.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Nie trzeba czekać, aż zdejmą krzyż z naszych ramion; wystarczy się z nim pogodzić, a już jest lżej.
kard. Stefan Wyszyński

GRUDZIEŃ

Człowiek żyjący z wiary nie tylko ze spokojem i radością nawet przyjmuje większe cierpienia. Przyjmuje on w ten sam sposób wszelką przeciwność, która go spotyka. Wiara ta sprawia, że z męstwem i z wytrwałością wszystkie cierpienia swoje znosi.
Matka Elżbieta Róża Czacka

Naszą mocą jest modlitwa. Gdybyśmy osłabli w modlitwie, nie moglibyśmy ręczyć za jutro, ale gdy się modlimy, możemy być spokojni.
kard. Stefan Wyszyński


Więcej cytatów Prymasa Wyszyńskiego do pobrania tutaj. Warto wykorzystać ten pakiet w parafiach i szkołach, ale także w domu. Plik do pobrania zawiera 120 cytatów kard. Wyszyńskiego.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę