Jak zdobyć książkę „Ojciec wolnych ludzi” za darmo?

W ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej, 8 września o godzinie 12:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się prezentacja książki “Ojciec wolnych ludzi” autorstwa Pawła Zuchniewicza, wydanej nakładem Wydawnictwa Stacja7. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatnie elektroniczną wersję tej publikacji.

Mocarz, Mistrz, Obrońca Praw Człowieka, Narodu i Kościoła, Kapelan Armii Krajowej, Błogosławiony Patron, Ojciec Wolnych Ludzi – kardynał Stefan Wyszyński. Jak dobrze Go znamy? Jak dziś rozumiemy Jego naukę, która mimo upływu lat, zupełnie nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej porusza, motywuje i stanowi drogowskaz? W jaki sposób beatyfikacja kard. Wyszyńskiego może przyczynić się do popularyzacji jego nauczania?

O tym podczas spotkania prezentującego książkę porozmawiają zaproszeni goście: Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, Paweł Zuchniewicz, dziennikarz, autor książki “Ojciec wolnych ludzi”, Wojciech Kirejczyk, Z-ca Dyrektora Biura Programu „Niepodległa” oraz Aneta Liberacka, Prezes Fundacji Medialnej 7 i Redaktor Naczelna portalu Stacja7.pl. Spotkanie poprowadzi Michał „Pax” Bukowski, dziennikarz programu „Studio Raban” TVP.

Kard. Wyszyński niewątpliwie jest postacią, którą każdy Polak powinien znać i to dobrze. Nie ulega żadnej wątpliwości, że historia Polski i życie ludzi wierzących wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby nie Prymas Wyszyński. Myślę, że ta publikacja doskonale przybliża zarówno postać Prymasa jak i jego najważniejsze myśli i przesłania – wyjaśnia Aneta Liberacka.

Reklama
Reklama

W spotkaniu będzie można wziąć udział także online, poprzez transmisję na żywo prowadzoną na kanale YouTube Stacji7 oraz na portalu stacja7.pl. Dla uczestników transmisji przygotowaliśmy prezent: w opisie transmisji na YouTube podamy link, dzięki któremu będzie można bezpłatnie pobrać książkę w wersji elektronicznej.

Młodzież pyta, Prymas odpowiada

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kardynała Wyszyńskiego. Wydawnictwo Stacja7 opracowało wznowienie tej publikacji w nowoczesnej szacie graficznej, atrakcyjnej dla młodego czytelnika. 

Nowe wydanie, poza pierwotną treścią wydaną w roku 2011 przez wydawnictwo Znak, zawiera oryginalny suplement. Przygotowany przez Wydawnictwo Stacja7 “bonus” ma charakter ponadczasowej “rozmowy z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński.

Reklama
Reklama

Zarówno pierwotna treść książki, jak i dodatek współtworzony z młodymi użytkownikami portalu Stacja7.pl, stanowią wartościowe i unikatowe w formie materiały służące zapoznaniu się z nauką Prymasa Tysiąclecia przez ludzi młodych.

Od roku szkolnego 2021/2022 książka pojawiła się na liście lektur uzupełniających dla poziomu rozszerzonego języka polskiego w liceach, technikach i szkołach branżowych II stopnia.

Książka jest częścią projektu “Wolni ludzie” realizowanego przy wsparciu Biura Programu “Niepodległa” w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Szczegóły dotyczące książki i projektu można znaleźć na stronie https://ojciecwolnychludzi.stacja7.pl/ 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę