Nasze projekty

Nick Vujicić przekonuje: Nie daj się gnębić!

Jesteś gnębiony w szkole, na podwórku czy w grupie rówieśnieczej? Nick Vujicić zachęca, byś nie zgadzał się na takie traktowanie!

Reklama

Jeżeli spotykasz się z przemocą rówieśniczą, musisz przede wszystkim zrozumieć, że ataki, szyderstwa i podłe czyny gnębiciela tak naprawdę nie mają nic wspólnego z tobą, twoimi niedoskonałościami czy postępowaniem – przekonuje Vujicić w swojej najnowszej książce, pt. “Nie daj się gnębić”.

Prześladowcy borykają się z własnymi problemami. Znęcają się nad tobą, żeby poprawić sobie nastrój, dać upust złości, wzmocnić swoje poczucie siły albo nawet dlatego, że nie mają nic innego do roboty. Wiem, że to beznadziejne, ale taka jest prawda – dodaje popularny mówca motywacyjny, który wielekrotnie był obiektem drwin i prześladowań.

Vujicicowi, który urodził się bez kończyn, nie pomagały nawet częste zmiany zamieszkania. Wszędzie spotykał się z nękaniem. – Najczęstszym przejawem nękania są docinki i kpiny, których powodem jest czyjaś „inność”. Wystarczy spojrzeć na mnie. Przez większą część swojego życia działałem na dręczycieli jak magnes – wspomina. – Słyszałem każdą możliwą złośliwość na temat mojej niepełnosprawności. Spotykałem się z okrutnymi szyderstwami. Nawet z groźbami pobicia.

Reklama
Reklama

W swojej najnowszej książce Vujicić uczy, że każdy może zaszczepić w sobie “antygnębicielskie przeciwciała”. Stworzyć system obronny, który nie tylko pomoże ci przetrwać trudne doświadczenie, ale także zwalczać epidemię przemocy rówieśniczej.

nie-daj-sie-gnebic-3D_365x600Polecamy najnowszą książkę  Nicka Vujicica „Nie daj się gnębić”

Reklama
Reklama

Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych i podwórkowych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.

Nick nauczył się jednak, że nie musi grać według reguł narzuconych przez jego prześladowców. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W tej książce Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.

Stacja7.pl objęła publikację patronatem medialnym.

Reklama

>>> Kup teraz <<<

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę