Nasze projekty
fot. Łukasz Muzyka

Aneta Liberacka dla siodma9.pl: Młodzi na ŚDM swoją otwartością i ciepłem zaprzeczają różnym podziałom

Młodzi swoją otwartością i ciepłem zaprzeczają różnym podziałom. Światowe Dni Młodzieży potrafią zbudować jedność – powiedziała w poranku „Siódma 9” Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl

Reklama

„Oglądając obrazki z Panamy, robi się cieplej na duchu. Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się pełną parą. Już wczoraj Ojciec Święty żywo uczestniczył w spotkaniach z władzami Panamy, z biskupami i na końcu z samą młodzieżą” – mówiła.


Gość Marcina Fijołka zwrócił uwagę na tegoroczne przesłanie papieża: „Podczas ostatnich ŚDM, które miały miejsce w Krakowie, papież zaapelował do młodych, aby nie zadowalali się wygodnym życiem. Franciszek doskonale wyczuł, że pewne poczucie bezsensu trawi europejskie dusze, szczególnie te młode. Dzisiejsze przesłanie, skierowane mocniej do młodzieży z państw latynoamerykańskich, skupia się na bolesnych podziałach społecznych. Papież zwraca też uwagę na problem gangów narkotykowych, które wyrywają młodych ludzi rodzinie. Rodzina pozwala pozostać człowiekowi na dobrej drodze – powiedział papież”.

„Młodzi swoją otwartością i ciepłem zaprzeczają różnym podziałom. Światowe Dni Młodzieży potrafią zbudować jedność. Polacy, którzy są na miejscu w Panamie, są pozytywnie zaskoczeni tym, jak dobrze i ciepło zostali przyjęci. Mogą tu czuć się jak w domu. Trafnie zauważyła ten fakt jedna z uczestniczek, która powiedziała, że jeśli jest się w Kościele, to wszędzie jest się w domu” – powiedziała redaktor naczelna Stacji 7.

Reklama
Reklama

„Światowe Dni Młodzieży są festiwalem różnorodności. Papieżowi zależy na tym, abyśmy byli świadomi, że wszyscy tu zgromadzeni patrzą w podobnym kierunku. To bardzo jednoczy” – stwierdziła.

Na koniec naszej dzisiejszej rozmowy Aneta Liberacka dodała: „Ci, którzy nie mogą być w Panamie, mogą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w Polsce. Stacja 7 posiada dokładny program wydarzeń w polskich miastach.

Źródło: siodma9.pl

Reklama
Reklama

fot. Łukasz Muzyka

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę