Nasze projekty

Maszerują dla Życia i Rodziny

Miasto bez rodzin, to miasto bez przyszłości

Reklama

Całą Polskę opanowały dziś kolorowe, uśmiechnięte rodziny. Kraków, Warszawa, Koszalin, Częstochowa, Jelenia Góra, Opole, Katowice, Skierniewice, Łódź, Kielce, Gdynia… można jeszcze bardzo długo wymieniać. Ponad 120 miast uczestniczy już w inicjatywie Marszu dla Życia i Rodziny. 

 

Maszerują dla Życia i Rodziny

Reklama
Reklama

Co prawda w kilku miastach marsze odbyły się wcześniej, w kilku odbędą się w następnych tygodniach, ale to dzisiaj nastąpiła kulminacja akcji. Trudno już zliczyć, ile rodzin, ile osób wzięło udział w marszach we wszystkich miastach – ale na pewno są to dziesiątki tysięcy osób, które na wesoło, kolorowo manifestują przywiązanie do tradycyjnych wartości.

 

Do rodziny rozumianej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, do dzieci, dziadków i babć, wujków i cioć, kuzynów, kuzynek…

Reklama
Reklama

 

Maszerują dla Życia i Rodziny

Kontekstem tegorocznych Marszów są zbliżające się wybory samorządowe, stąd hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. Organizatorzy, z racji jesiennych wyborów samorządowych, chcą zwrócić uwagę na fakt, że rodzina jest jednym z najważniejszych filarów wspólnoty lokalnej i samorządu. Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny podkreśla, że rodzina jest instytucją szczególną – nie da się jej niczym zastąpić i dlatego powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem.

Reklama

 

"Prosta prawda mówi nam, że powiaty, miasta i gminy składają się z rodzin. Te podmioty bez rodzin nie mogą istnieć, a rodzina bez nich, lepiej lub gorzej, ale tak. Poprzez Marsze chcemy pokazać, że warto postawić na rodziny, tym bardziej, że coraz więcej miejscowości, z powodu niżu demograficznego i emigracji, wyludnia się. Miasto bez rodzin, to miasto bez przyszłości. Dlatego chcemy zachęcić samorządowców, by aktywniej podejmowali działania na rzecz polityki prorodzinnej" – mówi Sapa.

 

Maszerują dla Życia i Rodziny

Dzieci i dorośli wędrowali dziś z balonikami i kolorowymi transparentami – Marsz dla Życia i Rodziny z założenia jest manifestacją radosną. W miastach, gdzie rodziny "wyszły na ulice" odbywały się festyny, familijne koncerty i imprezy dla najmłodszych.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę