Nasze projekty

Małżeństwo – tak czy nie? Bezpłatny e-book już dostępny!

Czy małżeństwo może dać człowiekowi spełnienie? Jakie niesie za sobą mocne i słabe strony? Czy to na pewno droga dla mnie? Odpowiedzi na te pytania nie są proste, ale konieczne, by podjąć świadomą i mądrą decyzję o małżeństwie. Wzięliśmy pod lupę plusy i minusy takiej decyzji i tak powstała nasza najnowsza książka: “Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”. Teraz książkę w wersji elektronicznej można pobrać bezpłatnie!

Reklama

O mocne i słabe strony decyzji o ślubie zapytaliśmy czytelników portalu Stacja7, małżonków i ekspertów od relacji. Ich doświadczenia, wyniki badań i wskazówki to konkretna pomoc dla wahających się, czy powiedzieć małżeństwu „tak” czy „nie”. Wszystko to znaleźć można w książce “Małżeństwo TAK/NIE? W którą stronę?”, której ebook jest już dostępny – i to całkowicie za darmo.

Wywiady z czterema małżeństwami

Książka składa się z 3 części. W pierwszej znalazły się wywiady z małżonkami, którzy opowiadają, jak podjęli decyzję o ślubie i co ich do tego zachęciło. Dzielą się także swoimi przemyśleniami na temat spadającej liczby zawieranych małżeństw. Nierzadko wskazują także dlaczego ich zdaniem nie można nikogo namówić do małżeństwa.

Przeprowadziliśmy wywiady z 4 małżeństwami. Są wśród nich Monika i Marcin Gomułkowie (Początek Wieczności), Weronika i Jan Kostrzewowie, Zuzanna i Michał Bukowscy (BÓGowscy) oraz Anna i Wojciech Hazukowie. Każda z rozmów, choć dotyczy tego samego tematu, jest zupełnie inna – do naszych wywiadów zaprosiliśmy bowiem małżeństwa z różnym stażem oraz z różnymi doświadczeniami budowania związku przed ślubem.

Reklama

POLECAMY: Czy miłość może się “skończyć”? O kryzysach małżeńskich i sposobach na ich przezwyciężenie mówią Anna i Wojciech Hazukowie

Analiza badań

Druga część książki to analiza wyników badań, jakie przeprowadziliśmy w ramach Projektu Rodzina. Badanie składało się z dwóch etapów. Łącznie w naszych ankietach i sondach wzięło udział blisko 1000 osób z całej Polski. W badaniu pytaliśmy o mocne i słabe strony małżeństwa, o satysfakcję z małżeństwa i o powody, dla których warto lub nie warto angażować się w związek na całe życie.

Analizę wyników tych badań przeprowadziła dla nas dr Urszula Miernik, psychoterapeuta, familiolog, doktor nauk humanistycznych w specjalności nauk o rodzinie (Fundacja Towarzyszenia Rodzinie). To blisko 60 stron statystyk, spostrzeżeń i wniosków, które pokazują, co dziś ludzie myślą o małżeństwie oraz jakie widzą jego szanse i zagrożenia. W tej części można przeczytać również co na temat budowania trwałych związków mówi nauka.

Reklama

Jak podjąć decyzję o małżeństwie?

Ostatnia część książki to jeszcze jedna rozmowa – wywiad z ekspertami w temacie budowania relacji. Zaprosiliśmy do niej Igę i Konrada Grzybowskich (Fundacja Ster na Miłość), którzy na co dzień spotykają się m.in. z narzeczonymi, podejmującymi decyzję o małżeństwie. W rozmowie mówią o tym, jak rozmawiać ze sobą, by mieć pewność, że z daną osobą chce się spędzić życie. Zapytaliśmy ich także, jak przygotować się na trudności w małżeństwie i jak mimo nieuniknionych różnic budować jedność.

Bezpłatny ebook do pobrania

Książka jest częścią projektu „Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina” na rok 2021. Wersję elektroniczną książki można pobrać całkowicie bezpłatnie na naszej stronie projektrodzina.stacja7.pl

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę