Nasze projekty

Transport pomocy humanitarnej dla RCA

Dzięki wielkiej ofiarności ludzi dobrej woli udało się przygotować pierwszy w tym roku transport pomocy humanitarnej dla Republiki Środkowoafrykańskiej – kraju, w którym trwa wojna domowa.

Reklama

[gallerywidget type=’BOTTOM']
[gallerywidget_item id=’9366′ title=” content=”]
[gallerywidget_item id=’9367′ title=” content=”]
[gallerywidget_item id=’9368′ title=” content=”]
[gallerywidget_item id=’9369′ title=” content=”]
[/gallerywidget]

Na skutek działań rebelianckich band, szacuje się, że niespełna milion osób zostało pozbawionych dachu nad  głową oraz elementarnych środków do życia.

 

Reklama
Reklama

Polscy misjonarze (diecezjalni i zakonni) podejmują nieustanny trud, aby wspierać miejscową ludności oraz odbudowę kraju po zniszczeniach wojennych tego jednego z najbiedniejszych rejonów świata.

 

[gallerywidget type=’BOTTOM']
[gallerywidget_item id=’9370′ title=” content=”]
[gallerywidget_item id=’9371′ title=” content=”]
[gallerywidget_item id=’9372′ title=” content=”]
[/gallerywidget]

Reklama
Reklama

Aktualna pomoc humanitarna obejmuje środki opatrunkowe, leki, witaminy, mleko w proszku, pojemniki na wodę oraz sprzęt domowego użytku, którego najzwyczajniej brakuje na miejscu z powodu licznych kradzieży.

 

O. Tomasz Grabiec z Fundacji Kapucyni i Misje – koordynator misyjnych projektów – ma nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne transporty pomoc humanitarnej, które staną się impulsem do pobudzenia lokalnej gospodarki, gdyż tylko strategiczne i przemyślane działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty.

Reklama

 

Przypomnijmy, że w MSZ działa specjalny Zespół Roboczy ds. polskich misjonarzy, który analizuje na bieżąco rozwój sytuacji w RCA. To właśnie dzięki współpracy MSZ, wojska oraz agend misyjnych udało się zorganizować całą logistykę i otrzymać niezbędne pozwolenia – podkreśla o. Tomasz Grabiec z Zakonu Kapucynów.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite