Transport pomocy humanitarnej dla RCA

Dzięki wielkiej ofiarności ludzi dobrej woli udało się przygotować pierwszy w tym roku transport pomocy humanitarnej dla Republiki Środkowoafrykańskiej – kraju, w którym trwa wojna domowa.

Reklama

Na skutek działań rebelianckich band, szacuje się, że niespełna milion osób zostało pozbawionych dachu nad  głową oraz elementarnych środków do życia.

 

Polscy misjonarze (diecezjalni i zakonni) podejmują nieustanny trud, aby wspierać miejscową ludności oraz odbudowę kraju po zniszczeniach wojennych tego jednego z najbiedniejszych rejonów świata.

Reklama
Reklama

 

Aktualna pomoc humanitarna obejmuje środki opatrunkowe, leki, witaminy, mleko w proszku, pojemniki na wodę oraz sprzęt domowego użytku, którego najzwyczajniej brakuje na miejscu z powodu licznych kradzieży.

 

Reklama
Reklama

O. Tomasz Grabiec z Fundacji Kapucyni i Misje – koordynator misyjnych projektów – ma nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować kolejne transporty pomoc humanitarnej, które staną się impulsem do pobudzenia lokalnej gospodarki, gdyż tylko strategiczne i przemyślane działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty.

 

Przypomnijmy, że w MSZ działa specjalny Zespół Roboczy ds. polskich misjonarzy, który analizuje na bieżąco rozwój sytuacji w RCA. To właśnie dzięki współpracy MSZ, wojska oraz agend misyjnych udało się zorganizować całą logistykę i otrzymać niezbędne pozwolenia – podkreśla o. Tomasz Grabiec z Zakonu Kapucynów.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę