Nasze projekty
Fot. Kevin Schmid/Unsplash

Drugi dzień ataku Rosji na Ukrainę [RELACJA]. Módlmy się o pokój

137 Ukraińców zginęło, a 316 zostało rannych w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji - poinformował w nocy ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Prezentujemy najnowsze informacje na temat sytuacji na Ukrainie.

Reklama

Relacja na żywo zakończyła się.

20:56

Rosyjskie siły wciąż robią wszystko, aby okrążyć ukraińskie siły stolicy. Jednak Ukraińcy stawiają silny opór i koncentrują się na obronie kluczowych miejsc – poinformował szef brytyjskiego wywiadu wojskowego gen. Jim Hockenhull.

Reklama

20:48

Wielka Brytania nałożyła sankcje na Putina i Ławrowa (Ministra spraw zagranicznych). A USA jeszcze dziś ma przedstawić plan sankcji.


20:36

Reklama

Rosja utraciła impet i jej natarcie nie jest tak szybkie jak przewidywał wywiad USA — twierdzi Pentagon.


20:25

Tysiące ochotników i rezerwistów czekają w kolejkach w różnych regionach Ukrainy, by zgłosić się do obrony kraju.

Reklama

20:05

Obywatele w Kijowie informują o coraz częstszych eksplozjach słyszalnych w mieście. Miasto znajduje się w trudnej sytuacji. „Wzmacniana jest ochrona mostów, na wjeździe do miasta i przy obiektach strategicznych instalowane są posterunki kontrolne” — poinformował mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko.


19:50

Wezwanie do modlitwy i postu w intencji pokoju w Ukrainie oraz pomoc dla uchodźców wojennych przybywających do Polski – były głównym tematem nadzwyczajnego zebrania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Członkowie Rady Stałej KEP poprosili również o zorganizowanie zbiórek do puszek po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.

Czytaj więcej >>>


19:30

W ostatnich dniach rozmawialiśmy z Wołodymyrem Zełenskim. Wszyscy byliśmy wstrząśnięci. Nasze deklaracje będą prowadziły do sankcji na Rosję. Mam nadzieję, że będą miały charakter blokujący. Wszyscy dokładnie wiemy, kto jest agresorem — powiedział Andrzej Duda po nadzwyczajnym szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Nie mam wątpliwości, że postawa NATO i Bukaresztańskiej Dziewiątki będzie wcielona w życie i będzie działała. Nie można się pogodzić z agresją w Europie, gdzie ludzie na odgłos strzału dalej drżą. Uczciwa Europa musi tę agresję przetrzymać — dodał prezydent.


19:12

„Zaostrzenie sankcji, konkretna pomoc obronna i koalicja antywojenna zostały właśnie omówione z Prezydentem Joe Bidenen. Jestem wdzięczny USA za silne wsparcie dla Ukrainy!” – napisał na swoim Twitterze prezydent Ukrainy.


18:40

Nad Odessą ciągle latają pociski.


18:14

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował nagranie, w którym informuje, że pozostaje w Kijowie.


17:55

W Charkowie doszło do wybuchu.


17:13

W Melitopolu trwają walki na terenie szpitala. Na filmie widać jak pocisk trafia w oddział onkologii.


16:54

Ukraińska dziewczynka apeluje do Władimira Putina o wycofanie wojsk z jej kraju.


16:24

W Kijowie trwają walki uliczne.


16:21

W obwodzie lwowskim została wprowadzona godzina policyjna w godzinach 22-6.


16:06

W Kijowie na dworcu kolejowym tłumy. Mieszkańcy próbują jak najszybciej opuścić miasto.


15:59

„Jednostka Sił Bezpieczeństwa Ukrainy, wraz z siłami obrony terytorialnej, broni Kijowa i wyznaczonych wcześniej linii. Wróg podejmuje działania w celu przeprowadzenia ataków lotniczych i artyleryjskich na infrastrukturę cywilną. Siły rosyjskie nadal ponoszą straty w ludziach i sprzęcie” – raportuje ukraińska armia.


15:49

Płonie budynek Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Czernihowie.


15:46

Tak mężczyzna przywitał swoją rodzinę, która wydostała się z miasta Równe.


15:16

Kijów przygotowuje się do odparcia ataku.


14:49

W Buczy, w obwodzie kijowskim doszło do zniszczenia ukraińskiej kolumny.


14:25

W Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak Ukrainiec rzuca się przed rosyjski sprzęt, aby zatrzymać wojsko rosyjskie.


14:21

Kreml podaje, że Władimir Putin jest gotów wysłać rosyjską delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą.


13:42

Witalij Kliczko, burmistrz Kijowa informuje, że miasto wchodzi w fazę obrony. W niektórych dzielnicach Kijowa słychać strzały i eksplozje


13:40

„Dzisiejsze rosyjskie ataki na przedszkole i dom dziecka to zbrodnie wojenne i pogwałcenie Statutu Rzymskiego. Wspólnie z Prokuraturą Generalną zbieramy te i inne fakty, które niezwłocznie prześlemy do Hagi. Odpowiedzialność jest nieunikniona” – napisał szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba.


13:24

Dowództwo wojskowe Obwodowej Administracji Państwowej Sumy informuje o ostrzelaniu przez wiele wyrzutni rakietowych Ochtyrki, miasta w obwodzie sumskim. Rosjanie trafili w przedszkole. Są zabici i ranni, w tym dzieci.


13:21

„Kiedy rakiety zabijają naszych ludzi, to giną wszyscy Europejczycy. Tak długo jak instytucje europejskie nie podejmą realnych działań obywatele Europy mogą się czuć zagrożenie” – dodał  Wołodymyr Zełenski.


13:19

„Rosyjskie czołgi nadal strzelają do naszych budynków. Nadal atakują naszych cywili. Apeluje o zaostrzenie sankcji, łącznie z wyrzuceniem Rosji z systemu SWIFT. Agresję można jeszcze zatrzymać” – mówi prezydent Ukrainy.


13:15

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski apeluje do obywateli europejskich państw, by przyjechali na Ukrainę, aby pomóc w odparciu rosyjskiej agresji. „Gdy bomby spadają na Ukrainę, to się dzieje w Europie, nie tylko na Ukrainie. Kiedy rakiety zabijają naszych ludzi, jest to śmierć wszystkich Europejczyków” – oznajmił.


13:11

Prezydent Ukrainy wezwał Władimira Putina do negocjacji. „Rosja jest gotowa do negocjacji z Ukrainą na wysokim szczeblu” – powiedział Władimir Putin.


13:00

Jak podaje jedna z agencji informacyjnych Papież Franciszek właśnie pojechał do rosyjskiej ambasady, by osobiście wyrazić zaniepokojenie wojną


11:36

„W Środę Popielcową zapraszam wszystkich wiernych, zarówno Polaków, braci Ukraińców, grekokatolików, prawosławnych i wszystkich tych, którzy chcą się modlić w intencji Ukrainy na mszę świętą w Świątyni Opatrzności Bożej” – mówi kard. Kazimierz Nycz w przesłaniu na Wielki Post.


10:48


10:33

W mediach społecznościowych zamieszczono film z ewakuacji noworodków z intensywnej terapii do schronu w ukraińskiej miejscowości Dnipro.


9:48

Czołgi rosyjskie w Kijowie, stolicy Ukrainy


9:01


8:36

Tak wyglądała noc w Charkowie


8:31

Dominikanie uruchomili zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Informacje można znaleźć >>>tutaj


7:55

W czwartek wieczorem rzymskie Koloseum podświetlono w barwach flagi Ukrainy.


7:44

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał rano z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. „Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicę” – poinformował prezydent Andrzej Duda.


7:39

Dmytro Kułeba, szef ukraińskiej dyplomacji, poinformował nad ranem o „straszliwym ataku rakietowym na Kijów”. W mediach społecznościowych pojawiły się wstrząsające nagrania ze stolicy Ukrainy, której tysiące mieszkańców spędziły noc na stacjach metra.


7:31

Ukraina „została sama” – powiedział Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta Ukrainy.

Kto jest gotów walczyć razem z nami? Nikogo nie widzę. Kto jest gotowy dać Ukrainie gwarancję członkostwa w NATO? Wszyscy się boją – mówił prezydent Ukrainy.


7:20

137 Ukraińców zginęło, a 316 zostało rannych w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji – poinformował w nocy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę